GALERİ BEYLİKDÜZÜ,KAPILARINI AÇTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beylikdüzü Belediyesi ve Batı İstanbul Eğitim Kültür Sanat Vakfı’nın iş birliğiyle İstanbul’a kazandırılan ‘Galeri Beylikdüzü’ kapılarını sanatseverlere açtı.

Galeri Beylikduzu 1 edited
İstanbul’un yeni kültür ve sanat noktası olarak kente kazandırılan Galeri Beylikdüzü kapılarını açtı.

ŞEHRİN YENİ SANAT NOKTASI BEYLİKDÜZÜ’NDE AÇILDI

Beylikdüzü Belediyesi ile Batı İstanbul Eğitim Kültür Sanat Vakfı’nın iş birliğiyle hayata geçirilen galeride ilk olarak, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 1990’1ı yıllardan bu yana oluşturduğu özel koleksiyon sergilenmeye başladı. Küratörlüğünü İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat’ın üstlendiği özel koleksiyonda; illüstrasyondan desene, gravürden heykele, baskı sanatından dijital sanata 103 sanatçının imzasını taşıyan birbirinden değerli 400’ün üzerinde eser yer alıyor.

Galeri Beylikduzu 3 scaled

Koleksiyonun yanı sıra vatandaşlar için bir buluşma noktası haline de gelecek olan Galeri Beylikdüzü; zengin koleksiyonu, uluslararası geçici sergileri, konservasyon birimleri, örnek eğitim programları, çeşitli konserler, konferanslar, sanat atölyeleri ve seminerleriyle çok yönlü bir müze ortamı sunacak.

Çalık: Yaratıcı bir toplum düşünce ve sanatın özgürce icra edilmesiyle olur

Galeri Beylikduzu 4 scaled

Beylikdüzü Belediyesi ve Batı İstanbul Eğitim Kültür Sanat Vakfı’nın iş birliğiyle İstanbul’a kazandırılan Galeri Beylikdüzü‘nün açılışında konuşan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Sanatın ve sanatçının bir toplumun ilerlemesindeki öneminin ve vazgeçilmezliğinin bilincindeyiz. Bu sanat merkezinin hayata geçmesinde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum. ” ifadelerini kullandı.

Açılışta yaptığı konuşmasında sanatın ve sanatçının toplumun ilerlemesindeki önemine değinen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Cumhuriyet döneminde Atatürk’ün sanata karşı tutumu her zaman hatırlanması gereken bir kavramdır. Yaratıcı bir toplum düşünce ve sanatın özgürce icra edilmesiyle olur. Sanatın ve sanatçının bir toplumun ilerlemesindeki öneminin ve vazgeçilmezliğinin bilincindeyiz. Beylikdüzü Belediyesi olarak düzenlediğimiz etkinliklerle 2014 yılından bu yana yüzlerce sanatçının eserini ilçemize kazandırdık. Devleti, kentleri ve toplumu yönetirken bireyin yaratıcılığını gözeten politikalar önemsenmelidir. Bu konuda Beylikdüzü ailesi olarak oldukça şanslıyız. Çünkü sanatı seven, sanatçılara değer veren, onları destekleyen ve de sanatı koruma altına alan eşsiz bir komşuya, eşsiz bir Beylikdüzü evladına sahibiz. Sayın Ekrem İmamoğlu bu kentin evladı olarak şu an burada bulunan galerinin bu kente kazandırılmasında çok önemli bir görevi üstlendi. Bu sanat merkezinin hayata geçmesinde emeği olan herkese şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Başkan Çalık konuşmasının ardından galeriyi; serginin küratörü İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat ve Süleyman Saim Tekcan gibi koleksiyona eserleriyle katkı sunan değerli sanatçılarla birlikte gezdi.

2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
GALERİ BEYLİKDÜZÜ,KAPILARINI AÇTI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!