“GENÇLERİMİZİN VEBALİ,İKTİDAR’IN ÜZERİNDEDİR…”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, İlçe ziyaretleri kapsamında Akçaabat’ta açıklamalarda bulundu…

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı IMG-20220103-WA0011-edited.jpg
Trabzon’un çalışkan Milletvekillerinden, İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs ve beraberinde Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Büyükşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Aslan Güner, Akçaabat Belediye Meclis Üyesi Hakan Kuvvet ve ilçe yöneticileri ile birlikte Akçaabat’ın mahallerinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi. 

ELEKTRİK KESİNTİLERI MAĞDUR EDİYOR 

Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada; “Akçaabat ilçemizin bir çok sorunu var. İktidar, turizm, kültür ve spor kenti Akçaabat’ın sorunlarına kulaklarını tıkamıştır. Alt yapıdan, üst yapıya; yatırımdan, istihdama bir çok sorun bugün Akçaabat’ta çözüm beklemektedir. İşsizlik ve geçim sıkıntısı almış başını gidiyor. Başta yaylalar olmak üzere Akçaabat’ın birçok bölgesinde yaşanan yol sorunları, elektrik kesintileri ve su kirliliği vatandaşı mağdur etmektedir. Günümüz şartlarında elektrik kesintisi yaşanması ne ile izah edilebilir? Vatandaşlar, Hıdırnebi Yaylasındaki elektrik kesintisi nedeniyle mağdur olduklarını ifade etmişlerdir. Buradaki işletme sahipleri Hıdırnebi ‘ye gelen turist ve ziyaretçilere hizmet veremediklerini söylüyorlar. Bu sorun bir an önce giderilmeli, Hıdırnebi’deki karanlığa son verilmelidir. Ayrıca Akçaabat’ta yaşanan yol sorunlarına tepkisiz kalınmamalı ve çözüm bulunmalıdır.” dedi. 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Ekran-Resmi-2022-01-03-13.18.09.png

“İŞSİZLİK, AKÇAABAT’IN KANAYAN YARASI” 

Gençlerin geleceğinden endişeli olduğuna vurgu yapan Hüseyin Örs, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Her gittiğimiz yerde gençlerimizin iş talepleri ve geleceğe ilişkin endişeleri ile karşılaşıyoruz. İşsizlik Akçaabat’ın da en büyük sorunu, kanayan yarasıdır. Mühendislik okuyup mağazalarda satış temsilciliği yapan, öğretmenlik okuyup kafelerde garsonluk yapan, üniversite mezunu olup gündelik işlerde çalışan ve KPSS’de yüksek puan almasına rağmen Ak Parti’nin kayırmacı ve liyakatsiz zihniyeti sonucunda mülakatla elenen gençlerimizin vebali iktidarın üzerindedir. Gençlerimize yazık oluyor. Anne babaların bin bir güçlükle bakıp büyüttüğü, dişinden tırnağından arttırarak okuttuğu bu evlatlarımızın  bugün yaşadıkları sosyal, psikolojik ve ekonomik çıkmazın sorumlusu Ak Parti’dir.” 

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Ekran-Resmi-2022-01-03-13.18.04.png“DÜZKÖY KAVŞAĞI ÇÖZÜM BEKLİYOR” 

Açıklamasının son bölümünde, Düzköy yolu hastane kavşağının kapatılmasına değinen İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “Daha önce hastane kavşağının kapatılması ile ilgili bölgede esnaf ve vatandaşlarımızla görüşmüş ve kavşağın tekrar açılması yönünde vatandaşlarımızdan gelen talepleri iktidar mensubu arkadaşlara iletmiştim. İYİ Parti olarak Düzköy yolu üzerinde bulunan esnaflarımıza yaptığımız ziyaret sonrası bölgeye giden iktidar mensupları  yaşanan mağduriyetin giderileceğini beyan etmiş ancak beyanları ortada kalmıştır. Bugün hastane kavşağı halen kapalı durumda, oradaki esnaf ve bölge sakinlerinin sorunları devam ediyor. Düzköy yolu hastane kavşağının açılması hem hastane için hem de bölge esnafları için son derece önemlidir.” ifadelerini kullandı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı Ekran-Resmi-2022-01-03-13.18.15.png
2
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
“GENÇLERİMİZİN VEBALİ,İKTİDAR’IN ÜZERİNDEDİR…”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!