A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gine’de Türk gemisine korsan saldırısı;15 kişi kaçırıldı!

Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında Türk mürettebatın yönettiği Liberya bayraklı gemi silahlı korsanlar tarafından rehin alındı. İlk belirlemelere göre, mürettebattan 1 kişi öldürüldü, 15 kişi kaçırıldı. Gemi kaptanı ve 2 mürettebat gemiyi güvenli bir limana götürüyor.

Batı Afrika ülkesi Gine açıklarında, Sao Tome’nin 100 deniz mili kuzeybatısında M/V Mozart isimli bir Türk gemisine Türkiye saati ile 15.00 sıralarında baskın gerçekleşti. 15 kişi, Nijeryalı korsanlar tarafından rehin alınırken, gemi kaptanı ve mürettebat gemiyi güvenli bir limana götürdüklerini ifade etti.

Nijerya’nın Lagos kentinden Güney Afrika’nın Cape Town kentine gitmek üzere yola çıkan geminin 19 mürettebatı bulunduğu bildirildi. İlk belirlemelere göre, Boden isimli Türk şirketine ait geminin mürettebatından 15 kişinin zorla götürüldüğü dile getirildi.

Yeniçağ gazetesinin son dakika haberine göre Gine’de kaçırılan Türk gemisinde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Gemi mürettebatında yer alan mühendislerden biri olan Süha Tatlıgül’ün teröristlerin baskını sırasında makine dairesine saklandığı ve bu nedenle durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Tatlıgül’ün, şunları söylediği öğrenildi: 

Ben iyiyim. Yağcı ve 4’ncü kat yaralı. Makine dairesine saklanmıştım, bulamadılar. 

Korsanlar bazı sistemleri söktü

NTV’nin irtibata geçtiği gemini kaptanı korsanların geminin bazı sistemlerini söktüğünü ve sadece radarla gemiyi güvenli bir noktaya götürdüğünü ve geminin kaptan yardımcısının da ayağından yaralandığını anlattı.

Nijeryalı korsanların pazarlık için haber beklediği de ulaşılan bilgiler arasında yer alıyor.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler