A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

İBB 300 Yeni Metrobüs için Borç Talebine Onay Aldı

İBB Meclisi Kasım ayı oturumunda, 300 adet yüksek kapasiteli metrobüs için dış borçlanma oy birliği ile onay aldı.

İBB Meclisi Kasım ayı oturumunda, 300 adet yüksek kapasiteli metrobüs için dış borçlanma oy birliği ile onay aldı.

İETT Genel Müdürlüğü’nün geçtiğimiz hafta onaylanan 2021 yılı yatırım programında yer alan 300 adet yüksek kapasiteli yeni metrobüs alımı için 90 milyon euro dış borçlanma için İBB Meclisi’nde oy birliği ile onay verildi.

İBB Meclisi’nin kasım ayı oturumlarının son bileşimi İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun başkanlığında Yenikapı’daki Avrasya Gösteri Merkezi’nde gerçekleştirildi.

İBB’nin 2021 yılı bütçesinin oylanacağı oturumda önce, İETT Genel Müdürlüğü’ne 2021 yılı yatırım programında yer alan 300  adet yüksek kapasiteli yeni metrobüs alımı için 90 milyon euro dış borçlanmaya gidebilmesi için oy birliği ile yetki verildi. İBB Meclisi CHP Grup Sekreteri Mesut Kösedağı, “Yeni metrobüsler İstanbul halkına hayırlı olsun” dedi. Oturumu yöneten İmamoğlu da meclise teşekkür etti.

12 Kasım 2020 tarihinde İETT’nin 2021 yılı bütçesi 7 milyar 250 milyon lira olarak İBB Meclisi’nde kabul edilmişti. İETT Genel Müdürü Alper Bilgili “Bu sayede hem ekonomik ömrünü zaten tamamlamış olan mevcut metrobüs filomuzu kısmen yenilemiş hem de yolcularımızın konfor ve güvenliklerini arttırmış olacağız” demişti.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler