A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemİBB, Ankara Metrosunu Yapacak

İBB, Ankara Metrosunu Yapacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin iştiraki Metro İstanbul Ticaret ve Sanayi A.Ş, yapılan işbirliği sonucunda 7,4 km'lik Ankara metrosunun yapımı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'la anlaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraki Metro İstanbul Ticaret ve Sanayi A.Ş, yapılan işbirliği sonucunda 7,4 km’lik Ankara metrosunun yapımı için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’la anlaştı.

Ankara’da Mamak-Natoyolu güzergahına kazandırılması planlanan yeni metro hattı için ihalenin tamamlanmasının sonrasında Mansur Yavaş, sözleşmeyi Metro İstanbul Ticaret ve Sanayi A.Ş Genel Müdür Özgür Özsoy ile beraber imzaladı.

Ankara Metrosu Sosyal Medyadan Duyuruldu

Mansur Yavaş, anlaşma ile alakalı olarak “Sevgili Mamaklı hemşehrim, biz bu şehre bir günde metro gelmeyeceğini biliyorduk. Ama adalet bir günde gelebilirdi. Biz adil olmayı seçtik. 7,4 km’lik Dikimevi-Natoyolu Hafif Raylı Sistemler projesinde imzamızı atıp projenin hızlandırılmasının sözünü aldık. Size müjdem olsun” dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise “İBB iştirakimiz Metro İstanbul Ticaret ve Sanayi A.Ş, 7,4 km’lik Dikimevi-Natoyolu Hafif Raylı Sistemler projesi ihalesini kazandı. Tecrübesini Türkiye’ye yansıtan çalışma arkadaşlarımı tebrik eder, Mansur Yavaş yönetimindeki Ankara için bu önemli projeyi hızlıca tamamlayacağımızı müjdeleriz” ifadesini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki