A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

İBB ‘Annekart’ Uygulaması Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin almış olduğu karar ile 0-4 yaş arası çocuk sahibi annelere verilecek olan ücretsiz ulaşım kartı uygulaması 'Annekart' başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin almış olduğu karar ile 0-4 yaş arası çocuk sahibi annelere verilecek olan ücretsiz ulaşım kartı uygulaması ‘Annekart’ başladı.

Yeni uygulama ile ilgili olarak sosyal medya hesabı üzerinden paylaşım yapan Başkan İmamoğlu, “Söz verdik, yaptık. Anne Kart ile 0-4 yaş arası çocuklu anneler ulaşımı ücretsiz kullanıyorlar. 100 bin anne ücretsiz kartını aldı. Başvurular devam ediyor” dedi.

Annekart Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup İstanbul’da yaşayan 0-4 yaş arası çocuk sahibi anneler, Anne Kart uygulaması ile ücretsiz olarak toplu taşımaları kullanabiliyor. Online olarak yapılan başvurular, İstanbulkart Başvuru Merkezi veya kargo ile adrese kadar teslim ediliyor.

Başvuru sırasında İBB, herhangi bir belge istemiyor. Başvur yapanların uygunluğu, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü’nün sorgulama servisleri üzerinden sorgulanıyor.

Başka bir şart aranmaksızın 4 yaşının altında çocuğu olan tüm anneler, Annekart uygulamasından faydalanabiliyor.

Anne Kart’a bakiye yüklenmesi durumunda; Beltur, BNB (bisiklet), Sosyal Tesisler, İspark, İsper, Migros, A101, Hamidiye Otomatları ve İtaksi gibi sosyal alanlarda ödeme işlemleri için de kullanılabiliyor.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler