İnsan Kaçakçılığını Ortaya Çıkaran Diplomatlar Geri Çağırıldı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

”Hiçbir Başarı Cezasız Kalmaz Misali”

Malatya Yeşilyurt Belediyesi’nde patlak veren gri pasaport ile insan kaçakçılığı skandalında durumu fark ederek Ankara’yı uyaran diplomatların geri çağrıldığı iddia edildi. Almanya Hannover Başkonsolosluğunda görevli Mehmet Fidan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Başkonsolos, apar topar bizi merkeze çektirdi. Türkiye’ye anlatacağız. Zira, kurumun içinde bizi boğuyorlar.” ifadelerini kullandı.

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesinde belediyenin Almanya’ya gönderdiği 45 kişiden 43’ünün dönmemesiyle ortaya çıkan insan kaçakçılığı skandalının yankıları devam ederken yeni bir detay ortaya çıktı.

Almanya’da görev yapan iki diplomatın, Yeşilyurt’tan gri pasaportla Almanya’ya gelen kafileden şüphelenerek Ankara’yı uyarması sonrası merkeze çekildiği iddia edildi.

Almanya Hannover Başkonsolosluğunda konsolos yardımcıları olarak görev yapan Mehmet Fidan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda durumu fark edip Ankara’yı uyarmalarının ardından başkonsolosun kendisini ve eşi Güler Fidan’ı merkeze çektiğini iddia etti.

Fidan paylaşımında “Eşim Muavin Konsolos Güler Fidan, 2020 yılının son aylarında Malatya Yeşilyurt Belediyesi aracılığıyla gelen “gri pasaport” sahibi 45 kişilik kafileden şüphelendi ve olayı mercek altına aldı. Daha sonra, Almanya’ya gelenlerin geri dönmediklerini sistemden tespit ederek, Başkonsolosu defalarca uyardı.

Konunun insan kaçakçılığı ile ilgili olduğunu ısrarla anlattı ve hem Ankara’ya hem de Almanya’daki 13 Başkonsolosluğa dağıtımlı bir mesajla, ivedi bir şekilde konunun Dışişleri’ne iletilmesi için bir yazı hazırladı. Başkonsolos mesajı sürüncemede bırakıp ocak-şubat aylarında eşimi merkeze çekmek için talimat beklediği şifreli mesajı, maalesef, merkeze çektirmedi ve aksine, her nedense, alelacele ve apar topar bizi merkeze çektirdi. Türkiye’ye anlatacağız. Zira, kurumun içinde bizi boğuyorlar. Buna daha fazla izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

250420211109133721426 1

Halen Hannover’de ikamet eden konsolosluk çalışanı çiftin, Ankara’ya dönmemek için sağlık raporu kullandıkları öğrenildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İnsan Kaçakçılığını Ortaya Çıkaran Diplomatlar Geri Çağırıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!