A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündem'Işıklar Yanıyor' Polemiği!

‘Işıklar Yanıyor’ Polemiği!

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım, dün akşam saatlerinde İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Berberoğlu hakkında yeniden yargılanma talebini reddetmesinin ardından "Işıklar yanıyor" açıklaması ile Yüksek Mahkeme binasının fotoğrafını paylaştı, İçişleri Bakanlığı'ndan "Işıklarımız hiç sönmüyor" yanıtı geldi.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım, dün akşam saatlerinde İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin Berberoğlu hakkında yeniden yargılanma talebini reddetmesinin ardından “Işıklar yanıyor” açıklaması ile Yüksek Mahkeme binasının fotoğrafını paylaştı, İçişleri Bakanlığı’ndan “Işıklarımız hiç sönmüyor” yanıtı geldi.

Engin Yıldırım, “hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil” karşılığını verirken siyasetçiler de konuya ilişkin çok sayıda paylaşım yaptı. AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ise, “Bu imalı ifadenin ne demek olduğunu bilmiyor muyuz?! Bu ne saçmalık, kendinize gelin” diye tepki gösterdi.

Anayasa Mahkemesi Üyesi Engin Yıldırım, CHP’li Enis Berberoğlu hakkında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nin yeniden yargılanma talebini reddetmesinin ardından “Işıklar yanıyor” notuyla Yüksek Mahkeme binasının fotoğrafını paylaşmıştı. Bunun üzerine İçişleri Bakanlığı, “Işıklarımız hiç sönmüyor” dedi. Yıldırım ise, ikinci bir paylaşım yaparak “Işıklar yanıyor’ derken hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil” yanıtını verdi.

İçişleri Bakanlığı’ndan Yanıt

Anayasa Mahkemesi Üyesi Yıldırım’ın Yüksek Mahkeme binasının fotoğrafını “Işıklar yanıyor” diyerek paylaşması üzerine İçişleri Bakanlığı da sosyal medyadan bakanlığa ait binanın fotoğrafını “Işıklarımız hiç sönmüyor” notuyla paylaştı. 

Yıldırım ise bakanlığın paylaşımı üzerine açıklama yaparak, “Işıklar yanıyor’ derken hukukun ışığını kastettim, başka ışıkları değil” dedi. 

Bu polemik üzerine twitter’de çok sayıda paylaşım yapıldı. CHP PM üyesi Ali Mahir Başarır, “Adaletin olmadığı bir ülkeyi hiçbir ‘ampul’ aydınlatamaz’ diye twit atarken, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun da, “Yaktığın ‘ışık’ hiç sönmeyecek” notuyla Atatürk’ün fotoğrafını paylaştı.

AKP’li Turan’dan Tepki Geldi

AKP Grup Başkanvekili Bülent Turan ise, AYM Üyesi Yıldırım’a, “Bu saçma ve ucuz trollüğe önce AYM Başkanı ve diğer AYM üyeleri dur demelidir! AYM üyesi olmuş birinden devlet adabı, yargıç ağırlığı ve ciddiyeti beklemek hakkımız! Bu imalı ifadenin ne demek olduğunu bilmiyor muyuz?! Bu ne saçmalık, kendinize gelin” diye tepki gösterdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki