İstanbul’da Yeni Dönem: Tüm Otobüsler İETT’ye Bağlandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde, İstanbul’da yer alan tüm otobüslerin İETT’ye bağlanması oy birliği sonucunda kabul edildi.

İBB Meclisi 8’inci seçim dönemi 2’nci toplantılı yılı Eylül ayı 3’üncü birleşimi, pandemi kurallarına uygun bir şekilde Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıda 266’ncı gündem maddesi olarak Özel Tasarımacı İşletme Sistemi de tartışıldı.

Sunulan rapor kapsamında İstanbul’da konumlanan tüm otobüslerin İETT’ye bağlı bir şekilde çalışması, oy birliği ile kabul edildi. Günden maddesinin mecliste kabul edilmesi ile beraber artış tüm otobüsler artık tek renkte ve metro hatlarına uygun seferler çerçevesinde şekillendirilecek.

Özellikle pandemi döneminde artan toplu taşıma şikayetlerinin bu uygulama ile azalması beklenirken, tüm otobüs gelirleri İETT ve İBB tarafından garanti altına alınacak.

“Aylardır çalışıyoruz”

İBB CHP Meclis Üyesi Mesut Kösedağı, alınan karar ve yeni uygulama ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Özel Halk Otobüsü Ulaşım A.Ş, İstanbul Otobüs A.Ş. ve İETT’nin artık tek bir çatı altında birleştiğini vurgulayan Kösedağı, bundan sonra İstanbul’da tüm otobüslerin tek renk ve İETT çatısı altında çalışacaklarını belirtti. Aylardır bu uygulama ile ilgili olarak çalışmaların gerçekleştirildiği belirten Kösedağı, seferlerin metro hatlarına uygun bir şekilde şekillendirileceği ve İETT’nin ciddi bir mali yükten de kurtulacağını hatırlattı.

Şoför Kıyafetleri Tek Tip Olacak

Özel Halk Otobüsü şoförleri için de yeni bir dönemin başladığı açıklanırken, kıyafetler tek tip, mesai saatleri ise net olacak. Ayrıca sosyal haklar da genişleyecek.

İstanbul’da yeni toplu taşımacılık uygulamasıyla birlikte şikayetlerin azalması ve İETT’nin İstanbul’un çok daha fazla yerine sefer düzenlemesi bekleniyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İstanbul’da Yeni Dönem: Tüm Otobüsler İETT’ye Bağlandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!