İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ten Esnaf Ziyareti

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, Şalpazarı ve Tonya ilçelerini ziyaret etti, “Vatandaşın derdinde, milletin emrindeyiz” dedi. 

IMG 20210412 WA0127


İYİ Parti Şalpazarı İlçe Başkanı Şennaz Yılmaz ile birlikte esnaf ziyareti gerçekleştiren Milletvekili Hüseyin Örs’ün gündeminde esnaf ve vatandaşın yaşamış olduğu ekonomik sorunlar vardı. Örs, burada yaptığı açıklamada “Millete gitmeye devam ediyoruz. Vatandaşın derdinde milletin emrindeyiz. Mübarek Ramazan ayına girdik. Bu mübarek ayın evlerimize sağlık ve bereket getirmesini diliyorum. Koronavirüs salgını bir yılı aşkın süredir hemen hemen her alanı etkiledi. Ne yazık ki salgının etkileri artarak devam ediyor. Böyle vahim bir tablo içerisinde esnaf umudunu Ramazan ayında yapacağı satışlara bağlamış, ancak bir tedirginlik var. Süreçteki belirsizlik esnafı düşündürüyor. Pandemide, ensaf ve vatandaşlarımızın ekonomik anlamda çok büyük olumsuzluklar yaşadığını görüyoruz.  Yaşam standardı ve alım gücü düştü. Esnaf destek alamadı. Verildiği söylenen destekler de fayda etmedi. Zor durumda olan esnaf Ramazan ayına umut bağlarken, alım gücü olmayan vatandaş ramazan kumanyasını ya tam alamadı ya hiç alamadı. Meyve, sebze ve gıda fiyatları el yakıyor, zeytinyağı zam şampiyonu oldu. Vatandaş artık alışveriş yapamıyor. Haliyle esnaf da iş yapamıyor.” dedi. 

IMG 20210412 WA0114


Şalpazarı’nın ardından Tonya’ya giden Örs, İYİ Parti Tonya ilçe Başkanı Ali Paşa Latifoğlu ile birlikte esnaf ziyareti yaptı. Tonya’da esnaf ve vatandaşların geçinmekte büyük zorluklar yaşadığını belirten Örs, açıklamasında “İktidar partisi ve yandaşları güzel tablolar çiziyor ama çarşı, pazar farklı. Ramazan ayı öncesinde mutfaktaki temel ihtiyaçlarını temin etmek için pazara giden vatandaşlar fiyatlardan şikayetçi. Esnaf ise satış yapmamaktan ve zincir marketler ile olan haksız rekabetten şikayetçi. Her iki taraf da memnun değil. Esnaf dükkanını, vatandaş evini döndüremiyor. Mutfakta tencere kaynamıyor. İktidar partisi yaşanan bu sorunlara acilen çözüm bulmak zorundadır. Ben yaptım oldu mantığının çare olmadığı ortadadır. Ülkemiz ekonomik anlamda çökmüştür. Bu artık çeşitli algılarla, yalan haberlerle örtülemeyecek kadar açıktır. Piyasanın durumu, pahalılık, enflasyon, alım gücü, Türk Lirasının değer kaybı ortada. Artık iktidar günü kurtarmaya yönelik uygulamalardan vazgeçmelidir. İktidar kendi siyasi şovlarından vazgeçip samimi bir şekilde hizmet etmeli, vatandaşı girdiği bu dar boğazdan kurtarmalıdır.” ifadelerini kullandı. 


Açıklamasının son bölümünde millet olarak salgın tedbirlerine uyulması gerektiğine vurgu yapan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “Salgın 50 bin vakanın üzerinde seyrediyor. Millet artık bunaldı. Çok zor bir dönemden geçiyoruz. Uzmanların ve yetkililerin uyarılarına uymalıyız. Bayram sonrası daha güzel günlere erişmek adına Ramazan ayı içerisinde çok daha dikkatli olmalıyız.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs’ten Esnaf Ziyareti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!