Kaftancıoğlu’ndan Soylu’ya Boğaziçi yanıtı : CHP tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir

canan-kaftancioglu-1477250
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Boğaziçi Üniversitesi’ne yapılan rektör atamasını protesto eden öğrencilere destek veren Canan Kaftancıoğlu, kendisine ‘orada ne işi var’ diyerek tepki gösteren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi.

Kaftancıoğlu, “CHP ve CHP’li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir, takipçisi olur ve haklı mücadelenin yanında yer alırlar” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi’ndeki olaylarla ilgili, “Bir siyasi parti il başkanının, üniversitedeki bir rektör atamasında oranın önüne terörle iltisaklı militanlarıyla beraber gelenlerin içerisinde ne işi var?” diyerek Canan Kaftancıoğlu’nu hedef almıştı.

Soylu’nun bu sözlerine sosyal medya hesabı üzerinden yanıt veren Kaftancıoğlu, “CHP ve CHP’li il başkanları illerindeki tüm kesimlerin sorunlarıyla ilgilenir, takipçisi olur ve haklı mücadelenin yanında yer alırlar. Kibir göstermez davetlere de icabet ederler. Kıskanmayın ne olur, çalışın sizin de bizler gibi il başkanlarınız olur:))” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu imzasıyla bir açıklama yayımlandı:

canan kaftancioglu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir