A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Kaftancıoğlu’nun Atatürk Çıkışı Tepki Topladı

İnternet ortamında gerçekleştirilen "Taksim Toplantıları" etkinliğinde onur konuğu olan Canan Kaftancıoğlu, yaptığı sunumda Atatürk'e atfen üç defa "Gazi Mustafa Kemal" ismini kullandı.

İnternet ortamında gerçekleştirilen “Taksim Toplantıları” etkinliğinde onur konuğu olan Canan Kaftancıoğlu, yaptığı sunumda Atatürk’e atfen üç defa “Gazi Mustafa Kemal” ismini kullandı.

Sunum boyunca Canan Kaftancıoğlu’nun üç defa Atatürk yerine Gazi Mustafa Kemal’i kullanması, CHP içinde de tartışma konusu oldu. İstanbul İl Başkanı’nın gündem yaratan söyleminin ardından CHP içerisinde yoğun tepkiler sürerken, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu henüz sessizliğini koruyor.

Vekillerden Kaftancıoğlu’na Gönderme

2018 seçimlerinde CHP’den yeni hükümet sistemi için Cumhurbaşkanı aday olan Muharrem İnce de Kaftancıoğlu’nun söylemi karşısında isim vermeden kendisini eleştirirken, CHP milletvekilleri sosyal medyadan tepkilerini dile getirdi.

Eski TBMM Başkanvekili Uluç Gürkan’ın Canan Kaftancıoğlu’na sorduğu “Atatürk adını kullanmamak tercihiniz mi?” sorusu üzerine, İstanbul İl Başkanı Kaftancıoğlu kişisel bir tercih olarak yanıt vermişti. Kaftancıoğlu, “Gazi Mustafa Kemal” söylemini savunurken isimlerin belli alışkanlıklar çerçevesinde kategorize edilmesinin yanlış olduğunu aktarmıştı.

Kaftancıoğlu’nun bilerek Atatürk adını kullanmadığını ifade etmesinin ardından CHP İzmir milletvekili Tuncay Özkan, sosyal medya hesabı üzerinden “ATATÜRK zaferin adıdır” şeklinde tweet attı.

CHP’nin eski Konya milletvekili Hüsnü Bozkurt ise, “M. Kemal’in askeri olmayı reddeden, Atatürk soyadı ile de sorunlu bir CHP il başkanı” şeklinde tweeti ile tepkisini dile getirdi.

Mehmet Ali Çelebi ise “Partimizin bir il başkanı Atatürk demeyi tercih etmezmiş. Millet gönlüne koyup haykırdıktan sonra sen demesen ne yazar. Ama unutma burası CHP. Kafası karışık olanlar iyi bilsin, bu partide 10 Aralık’tan önce 29 Ekim gelir. Mustafa Kemal’in askerleriyiz!” ifadelerini kullanarak, Canan Kaftancıoğlu’na tepki gösterdi.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği Verilecek

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eğitime Destek Projesi çerçevesinde uzaktan eğitim döneminde ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet dağıtılacağını duyurdu.

Sayıştay’ın Diyanet raporu yoksulları kızdıracak

Sayıştay’ın, “Denetlenmesi gerekir” tespitine karşın denetim dışı bırakılan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), hemen her yıl olduğu gibi 2019 yılı faaliyet raporunu da...

Trabzonlu yazar covit nedeniyle hayatını kaybetti

Trabzon-Dernekpazarı doğumlu, kültür hayatına önemli eserler kazandıran, yaptığı araştırmalarla ve yazdığı kitaplarla Trabzon'a ömrünü adamış olan eğitimci, araştırmacı-yazar Hüseyin Albayrak, bugün (19...

Ziya Selçuk: ‘Okullara Maske Dağıtılacak’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili alakalı açıklamalarda bulundu.

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Trabzon’da çelenk sunma töreni düzenlendi. Trabzon Valiliği önünde düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu,...