A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Kılıçkaya Tepesi’nde RES Tehlikesi!

Sakarya Gevye mevkiinde Hacim Enerji tarafından yapımı izinsiz bir şekilde devam ettirilen rüzgar türbinlerine karşı "yürütmeyi durdurma" davası açıldı.

Sakarya Gevye mevkiinde Hacim Enerji tarafından yapımı izinsiz bir şekilde devam ettirilen rüzgar türbinlerine karşı “yürütmeyi durdurma” davası açıldı.

Yurttaşlar, RES’lerin konumlandırıldığı yerlerin doğru lokasyonlar olmasını gerektiğini vurgulayarak Kılıçkaya’daki yapımı süren etabın farklı bir yere kaldırılmasını talep ediyor.

Hacim Enerji A.Ş tarafından Rüzgar Elektrik Santrali kurulması planlanan Sakarya’nın Gevye ilçesine bağlı Kılıçkaya Tepesi’nde halk, bu önemli bölgedeki planlara karşı çıkmaya devam ediyor. Doğa sporlarına elverişli bir yapıya sahip olmasından dolayı bölge turizmi açısından da kritik bir öneme sahip olan tepede sürekli kamp yapan vatandaşlar, tepenin siluetinin bozulacağını iddia ederek duruma karşı çıkıyor.

Doğal Dokunun Bozulacağını Düşünüyorlar

RES inşaatı sırasında ağaçların kesilmesine de tepki gösteren doğa severler, tepenin doğal dokusuna zarar verilmemesi adına dikkat çekmeye devam ediyor. İlçede toplam 25 adet RES yapılacağını vurgulayan vatandaşlar, bu çalışmaların henüz imar ve ruhsat izinleri çıkmadan başladığını söyleyerek konuyla ilgili olarak yürütmeyi durdurma davası yöntemine başvurduklarını belirtti.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler