A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

KRT TV Satılıyor mu?

Kapanan Olay TV’nin eski ortağı Trabzonlu İşadamı Hüseyin Köksal’ın ile KRT TV’yle ön protokol anlaşmasını imzaladığı ve 30 milyon lira karşılığında KRT TV’yi satın aldığı iddia edildi.

Kapanan Olay TV’nin Cavit Çağlar ile birlikte eski ortağı olan Hüseyin Köksal’ın KRT TV yönetimi ile protokol anlaşmasını yaptığı iddia edildi. Artık işsiz kalan 180 Olay TV çalışanı, artık KRT TV çatısı altında görev yapacağı belirtildi.

Medyakoridoru’nun haberine göre, Olay TV’nin eski ortağı Hüseyin Köksal’ın, KRT TV’yi almak için görüşmeler yürüttü ve satış için ön anlaşmaya vardı. Köksal ile kanal yönetimi ön protokol anlaşmasını imzaladı ve 30 milyon lira karşılığında KRT TV’yi satın aldı.

ÇALIŞANLARINA BUGÜN TEBLİĞ EDİLECEK

KRT kaynakları, Olay TV’nin muhasebe görevlilerinin, 25 Ocak Pazartesi gününden itibaren KRT TV’nin hesaplarını incelemek için kanalda olduğunu ve kanal yönetiminin satışla ilgili bugün çalışanlara açıklama yapacağını açıkladı. Devir işleminin ise 2 Şubat tarihine kadar tamamlanacağı konuşuluyor.

KRT TV OLAY TV BİNASINA TAŞINIYOR!

Öte yandan KRT TV’nin tüm ekipmanlarıyla birlikte Olay TV’nin Kağıthane’de bulunan ofisine taşınacağı ifade ediliyor.

ÇALIŞANLARININ DURUMU NE OLACAK?

Hüseyin Köksal’in KRT TV’yi satın almasıyla işsiz kalan 180 Olay TV çalışanı artık KRT çatısı altında görev yapacak. Ancak, KRT TV’nin mevcut çalışanlarıyla ilgili henüz net bir açıklama yapılmış değil. KRT’de şu an için 80 çalışanın görev yaptığı belirtiliyor.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler