A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Menemen Belediyesi’ne Operasyon

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturmada Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerinin aralarında yer aldığı toplam 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturmada Belediye Başkanı Serdar Aksoy, bir belediye başkan yardımcısı ve belediye yetkililerinin aralarında yer aldığı toplam 29 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Menemen Cumhuriyet Başsavcılığı, belediye ile ilgili olarak çok sayıda şikayet ve ihbar almasının ardından soruşturma başlattı.

Geçtiğimiz günlerde CHP’den istifasını açıklayan Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve belediye başkan yardımcısı ile belediye yetkililerinin de aralarında bulunduğu 29 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Belediyede arama başlatıldı.

Soruşturma, resmi evrakta sahtecilik, ihaleye fesat karıştırma ve tehdit gibi suçlardan açıldı. Şu ana kadar toplam 22 kişi gözaltına alındı. Belediye Başkanı Aksoy da gözaltına alınan isimler arasında bulunuyor.

Serdar Aksoy, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile CHP’den istifa etmişti.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler