A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Naci Görür’den İstanbul Depremi Açıklamaları

Prof. Dr. Naci Görür, büyük İstanbul depremi ile ilgili olarak 7 ve üzeri şiddetteki depremin olasılığının ihtimali hakkında konuştu.

Prof. Dr. Naci Görür, büyük İstanbul depremi ile ilgili olarak 7 ve üzeri şiddetteki depremin olasılığının ihtimali hakkında konuştu.

Naci Görür, Haber Global ekranlarında İstanbul depremi hakkında önemli uyarılarda bulundu. 2000 yılında yayınlanan bir raporda, 99 depreminin ardından İstanbul’da 7 ve üzeri deprem olma olasılığının yüzde 64 olarak belirtildiğini belirten Görür, yerel yönetimleri hazırlık çalışması için uyardı.

Naci Görür, 99 depreminin ardından Marmara’nın altında yer alan kabuğa enerji yüklendiğini söyleyerek, kabuğun bu enerjiyi kaldıramayacağını vurguladı ve 21 senedir 44 santimlik büyük bir sorunun olduğunu vurguladı.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

İlk Yerli Aşı Hazır

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, erişkin tipi Tetanos-Difteri aşısının tamamlandığını duyurarak, "Uluslararası standartlarda üretilen ilk yerli aşımız kullanıma hazır" açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk Gemisindeki Aramaya Dair Açıklama

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliğinin (AB), İrini Operasyonu kapsamında Akdeniz'de Türk gemisinde gerçekleştirilen arama öncesinde Türkiye'nin rızasının istendiği yönündeki açıklamasına yanıt verdi.

Hazine, 2,25 Milyar Dolar Borçlandı

Hazine ve Maliye Bakanlığı, ABD Doları cinsinden tahvil ihracı ile 2,25 milyar dolar borçlandığını bildirdi.