O anma törenine tepki büyüyor!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Milli Mücadele döneminde İngilizlerin desteği ile gerici isyanlara destek veren ve Kuvayi Milliye düşmanı, Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticisi İskilipli Atıf, ölümünün 95. yılında devlet erkânı ve AKP’lilerin de katıldığı törenle anılması tepki çekti.

Kuvayi Milliye düşmanı İskilipli Atıf’ın anmasına törenine devlet yetkililerinin ve AKP’lilerin katılmasına bir tepki de Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şubesi’nden geldi. Şube Başkanı Dr.Işık Özkefeli İsmi ile yapılan yazılı açıklamada;

 “Milli Mücadele döneminde İngilizlerin desteği ile gerici isyanlara destek veren ve Kuvayi Milliye’ye düşman Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticisi İskilipli Atıf’ın ölümünün 95 yılında düzenlenen anma törenine; başta Çorum Valisi olmak üzere devlet erkânının katıldığını ve Vatan Haini İskilipli Atıf için iadeyi itibar istendiğini çok üzülerek takip etmekteyiz” denildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, açıklamasının devamında;  “Öncelikle; Türkiye Cumhuriyetinin kamu görevlilerinin, Cumhuriyetin kuruluş felsefesine uygun davranmaları gerekmektedir.

Mili Mücadeleye ve Milli devlete karşı çıkan, Kuvayı  Milliyeciler’e karşı cihat ilan eden ve adi eşkıyalar diyen; suçu sabit olan bir vatan haini için yapılan bu tören, Cumhuriyete ve Cumhuriyetin kuruluş değerlerine aykırı suç işleme ve meydan okumadır.

Özellikle Atatürk’ün mirası makamlarda Cumhuriyetin faziletleri sayesinde oturan Kamu görevlilerinin fütursuzca sarf ettikleri hadsiz değerlendirmeler, Milli  Mücadeleye ve Kahramanlarına düşman İngiliz yaltakçılarına yaptıkları iltifatlar, ne yazık ki günümüzde kimi kraldan çok kralcı yaltakçılarında Atatürk’e, Cumhuriyete, Milli Mücadeleye ve kahramanlarına hakaret, hatta iftira etme cüretini doğurmuş ve doğurmaktadır.

Gerek Atatürk gerekse Cumhuriyetimizin tüm kazanım ve devrimlerine hakaret, hatta iftiralara dayanan şiddetli bir saldırıyı üzüntüyle görüyoruz. Üstelik bu tecavüzlerin devletin en üst makamlarından başlayarak, adeta komut alınmış gibi tüm seviyelerinde görülmesi Türkiye Cumhuriyetinin sistemli bir saldırıya maruz kaldığının göstergesidir. Unutulmamalı ki ulus olmak ancak sahip olunan ortak değerleri korumakla olur. Türkiye için bu değerlerin en önemlilerinden biri Cumhuriyet ve kazanımları, bir diğeri ise Mustafa Kemal Atatürk’tür.

Atatürk, Türkiye Cumhuriyetinin bir simgesidir. Öncelikle ifade etmek isterim ki, Türkiye Cumhuriyeti ve Mustafa Kemal Atatürk sahipsiz değildir. Bizler, bu ülkenin tüm yurtseverleri, bu hayâsızca akına göğsümüzü siper etmeye ve mücadele etme kararlılığında ve inancındayız. Türkiye Cumhuriyeti devrimlerini ve kurucu lideri Mustafa Kemal Atatürk’ü her kim içine sindiremiyorsa, Cumhuriyetin faziletleri sayesinde olan işgal ettikleri o makamlardan derhal istifa etmelidir. Sistemli olarak; Tarihi gerçekleri tarihi belgeleri yok sayarak bir yeni tarih oluşturma çabasına tanıklık etmekteyiz.

Milli devlet olarak yaşamak istiyorsak, başta ülkeyi yönetenler ve yetkili makamlarda yer alanlar, milli tarihi objektif olarak bilmek zorundadır. Bu anma programını; Milli Mücadele ve Cumhuriyete bir meydan okuma olarak görüyor ve İçişleri Bakanlığını derhal göreve davet ediyoruz.

ÇORUM VALİSİ VE YANINDAKİ DEVLET ERKÂNI DERHAL GÖREVDEN ALINMALIDIR

Bizler, yapılmak istenenlerin ve bu zihniyetin farkındayız. Herkes haddini bilmeli ve Çorum Valisi derhal görevden alınmalıdır. Toplumu Atatürk, Cumhuriyet ve Kuvayı Milliye gibi ortak değerler üzerinden kin ve nefrete sürükleyen bu anma töreni için gerekli yasal tahkikat başlatılmalıdır.

Bizler, Atatürk’ün Cumhuriyeti emanet ettiği gençler olarak haykırıyoruz; Türkiye Cumhuriyetini asla yıkamayacaksınız! Mustafa Kemal Atatürk’ün Anadolu’da inşa ettiği bu Cumhuriyet ilelebet payidar kalacaktır. Yaşasın Tek ve Ebedi Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk! Yaşasın Cumhuriyet!” ifadelerine yer verdi.

Teali İslam Cemiyeti’nin yöneticisi İskilipli Atıf, ölümünün 95. yılında devlet erkânı ve AKP’lilerin de katıldığı törenle anılmış ve Atıf Derneği’nce organize edilen programa, Çorum Valisi Mustafa Çiftçi, AKP Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, İskilip Kaymakamı Muharrem Eligül, Atıf Derneği Başkanı Mustafa Lek, Atıf’ın aile yakınları katılmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
O anma törenine tepki büyüyor!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!