A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Olay TV neden kapanıyor?

30 Kasım’da yeni yüzlerle tekrar yayına başlayan Olay TV kapanıyor.

Olay TV, 25 Aralık 2020 tarihinde yayına veda edecek. Kanalın Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar kararı çalışanlara tebliğ etti. Olay TV’de çalışan 123 çalışanın alacaklarının hesaplandığı ve cuma günü ödemelerinin yapılacağı belirtiliyor.

Neden kapandı?

Olay TV’nin kapanma nedeninin ise hükümetin yaptığı baskı nedeniyle olduğu belirtiliyor. Özellikle de HDP’nin son grup toplanrtısının kanalda yayınlanmasının bu kararda etkili olduğu da gelen bilgiler arasında.

Odatv’nin haberine göre, kanalın patronu Cavit Çağlar, TMSF eliyle şirketlerine el konulmakla tehdit edildi. İktidar tarafından belirlenen Kanal7, Ülke TV ve Star’dan seçilen kayyımların OlayTV’nin mevcut yöneticilerinin yerine görevlendirilmeleri istendi. Buna ek olarak, kanalın yayın yönetmeni Süleyman Sarılar ve ana haber sunucusu Nevşin Mengü başta olmak üzere isim listesi çıkarılarak bu kişilerin görevden alınması istendi.

Medyakoridoru’na göre, Kanal 7 kadrosundan Olay TV’nin başına getirilmek istenen isim, Kanal 7‘nin Sorumlu Müdürü Mustafa Taha Dağlı. Dağlı, daha önce Kanal 7’nin Dış Haberler Müdürlüğü’nü de üstlenmişti.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler