A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündem'Ölüm listesi' Hazırladı, Takipsizlik Kararı Aldı

‘Ölüm listesi’ Hazırladı, Takipsizlik Kararı Aldı

Geçtiğimiz aylarda bir televizyon programına katılarak ölüm listelerini açıklayan Sevda Noyan hakkında mükerrer olacağı sebebiyle kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

Geçtiğimiz aylarda bir televizyon programına katılarak ölüm listelerini açıklayan Sevda Noyan hakkında mükerrer olacağı sebebiyle kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi.

15 Temmuz 2016’da gerçekleşen darbe girişimi ile ilgili olarak “15 Temmuz kursağımızda kaldı. Vallahi yapamadık istediklerimizi. Boş bulunduk. Yanlış anlaşılmasın, doğru anlaşılsın. Bizim aile şöyle bir 50 kişiyi götürür, onu söyleyeyim yani. Biz çok donanımlıyız bu konuda, maddi manevi olarak. Ayaklarını denk alsınlar. Bizim hala sitede var 3-5. Benim listem hazır açıkçası” diyerek sosyal medyada büyük bir tepki toplamıştı.

Tepkilerin ardından avukat Çağrı Ayhan Şenel, birçok kişi ile beraber Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu. Sevda Noyan hakkında başlatılan ‘halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit’ suçundan soruşturma, yetkisizlik kararı ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na gönderildi. Soruşturmayı yürüten savcı, Sevda Noyan hakkında 3 yıldan 6 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldığını belirtti.

Savcı, suçta teklik ilkesi gereği mükerrer kayda alınan soruşturma dosyası yönünden kamu adına kovuşturmaya yer olmadığı yönünde kanaat getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki