ÖZGÜR ÖZEL,ERDOĞAN’I YALANLADI!…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Kendi evlatlarını Paris’e Londra’ya, Brüksel’e Washington’a gönderip şatafat içinde yaşattılar. Milletin çocukları Anadolu’da açlığa yoksulluğa ölüme terk edildi” sözlerine tepki gösterdi. Özel, “Dört çocuktan Türkiye’de okuyan yok. Kendi yollamış” dedi. 

OZGUR OZEL

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın, “Kendi evlatlarını Paris’e Londra’ya, Brüksel’e Washington’a gönderip şatafat içinde yaşattılar. Milletin çocukları Anadolu’da açlığa yoksulluğa ölüme terk edildi” sözlerine tepki gösterdi. Özel, “Dört çocuktan Türkiye’de okuyan yok. Kendi yollamış” dedi. 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

“KUTUPLAŞMAYI KÖRÜKLÜYOR”

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü’nde, 105 yeni yurt binası açılış törenindeki açıklamalarına dikkat çeken Özel şunları söyledi:

“Yıllardır açtıkları yurtlar dün açıyormuş gibi yaptılar. Yurt kapasitesiyle ilgili birtakım da rakamlar verdiler. Rakamlar bizleri doğruluyor tabii ki. Ama öğrencilerle konuşuyor, gençlere konuşuyor pozitif bir dil kullanmasını beklersiniz ama yine dilinde zehir var. Zehir zemberek açıklamalar yapıyor, gençlerin zihinlerine zerk edeceğini düşünerek ağzından zehir saçıyor.

OZGUR OZEL e1663250014602

Kutuplaşmayı körüklüyor. Her ne kadar vekili Mahir Ünal Kahramanmaraş İl Danışma Toplantısı’nda biz kimseyi kutuplaştırmıyoruz diye nutuk atıyor olsa da Recep Tayyip Erdoğan aynı saatlerde ‘kim bizi yurtlar üzerinden eleştiriyorsa ya cahildir ya art niyetlidir o bir provokatördür’ diyor. Demokrasilerde eleştirmek ne zamandır provokatörlük oluyor? Eksik yaptığınız bir işin eleştirilmesi ne zamandır provokatörlük, cahillik, art niyet oluyor?”

“DÖRT ÇOCUKTAN TÜRKİYE’DE OKUYAN YOK”

Erdoğan’ın, “Kendi evlatlarını Paris’e Londra’ya, Brüksel’e Washington’a gönderip şatafat içinde yaşattılar. Milletin çocukları Anadolu’da açlığa yoksulluğa ölüme terk edildi” sözlerine de tepki gösteren Özel şunları söyledi:

ERDOGAN edited

“Kendi yollamış. Bakın Sümeyye Erdoğan Indiana Üniversitesi’nde okudu. Bilal Erdoğan Indiana Üniversitesi’nde okudu. Ahmet Burak Erdoğan Londra’da okudu. Esra Erdoğan Indiana Üniversitesi’nde okudu. Yani o söylediği ‘kendi çocuklarını yurt dışında okuttular milletin çocukları perişan oldu’ dediği kendisi. Dört çocuktan Türkiye’de okuyan yok.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
ÖZGÜR ÖZEL,ERDOĞAN’I YALANLADI!…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!