”PKK Terör Örgütü’nü Lanetliyoruz!”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AKP Hükümeti’nin yaptığı ‘Açılım Süreci’ döneminde Doğu ve Güney Doğu Bölgesi İllerimizin bazılarında gerçekleşen ve basına da yansıyan PKK Terör Örgütü’nün “Yol Kesme ve Kimlik Kontrolü” gibi uygulamaları sırasında Esir düştükleri sanılan Asker, Polis ve Kamu görevlilerinden 13 vatandaşımızın şehit edilmesi toplumda tepki ile karşılandı.

Trabzon Düşünce ve Kültür Platformu Üyeleri, Gara’dan gelen 13 şehit haberi üzerine açıklamalarda bulundu.

2015 yılından beri PKK Terör Örgütü’nün elinde esir olduğu öğrenilen 13 askerimizin infaz edilmek suretiyle şehit edilişlerinin toplumda yarattığı etki üzerine, Trabzonluların görüşlerini derledik.

34nwssGu

Av. Muammer Aydın: ”Şehitlerimiz İçin Çok Üzgünüz”

Trabzon Düşünce ve Kültür Platformu Başkanı ve aynı zamanda İstanbul Barosu eski başkanlarından Muammer Aydın, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

”Kuzey Irak Gara bölgesinde 13 vatandaşımızın katledilişi ile ilgili olarak sosyal medyada, yazılı basında ve görsel basın da çıkan haberler tüm Türkiye’yi ve bizleri de yasa boğmuştur. Kaybettiğimiz insanlarımız şehitlerimiz için çok üzgünüz, ailelerine yakınlarına ve milletimize sabırlar ölenlere Allahtan rahmet diliyoruz.

Bizlerde duyarlı, ülkesini seven vatandaşlar olarak bu 13 vatandaşımızın asker, kamu görevlisi, MİT görevlisi olan ve 5 -6 yıl önce kaçırılarak bu zamana kadar PKK’nın elinde tutulan ve kurtarılmayan vatandaşlarımızın yapılan pençe 2 harekatı sebebiyle öç almak için katledilmeleri kabul edilemez , yapılanlar insanlık suçudur . Ancak hepimiz biliyoruz ki terör yasa dışı bir eylemdir, dolayısıyla teröristin de tek amacı vardır; zarar vermek ama mala ama insana. Bu vesileyle terörü ve teröristleri onlara destek veren tüm destekçilerini şiddetle ve nefretle kınıyoruz.

Yine biliyoruz ki teröre destek veren ülkeler bugün PKK terörünün Türkiye’de bu hale gelmesinin tek sebebidirler. Ancak döktükleri kanda boğulacaklardır. Türkiye Cumhuriyeti’nin ulus devlet yapısı ile üniter yapısının ortadan kaldırılması için verilen bu destek hiçbir zaman amacına ulaşamayacaktır. Diğer yandan bu zamana kadar kaçırılan bu askerlerimizin MİT görevlerimizin kamu görevlilerimizin bunca sürede kurtarılmaması devletimizin ve siyasi iktidarın bu konuda kararlılıkla girişimde bulunmaması emek vermemesini de açıkça kınıyoruz. Bu ölümlerin diğer bir sorumlusu da bu konuda girişimde bulunmayan ve görevini yapmayan siyasi iktidardır. Her türlü insanlık dışı saldırının, terörün, PKK Terörünün ve teröristin kökünün kazınması en büyük isteğimiz ve ortak amacımızdır. Bu konuda ülkemize ve görevlilerimize desteğimiz tamdır, siyasi iktidar da kararlılıkla hareket etmelidir. Başkaca saldırılar ve kayıplar oluşmadan terörün başı ezilmelidir. Ulus devlet ve üniter yapımız daima ve ilelebet korunmalıdır. Ne mutlu Türküm diyene.”

kapak 1

Akif Hamzaçebi: ”Milletimizin başı sağ olsun

CHP İstanbul Milletvekili M.Akif Hamzaçebi,kişisel sosyal medya hesabında yaptığı açıklamasında;

”Gara’da hain terör örgütü PKK’nın katlettiği 13 vatan evladımıza tekrar Allah’tan rahmet diliyorum. Bu çok büyük bir acı. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

SAVE 20210113 142345 1

Dr. Hüseyin Örs: “Acı haber yüreğimizi dağladı.”

İyi Parti Trabzon Milletvekili Dr.Hüseyin Örs de yaptığı açıklamada: “Kuzey Irak Gara Bölgesinden gelen bu acı haber hepimizin yüreğini dağladı.Emperyalist devletlerin maşalığı ve taşeronluğuna soyunmuş PKK terör örgütünü tekrar lanetliyorum.Türkiye Cumhuriyeti ve Türk Milleti bu terör belasının üstesinden gelmeyi başaracak güçtedir.Birlik beraberlik ruhumuzu bozmadan,dayanışma ruhu ile bu illetinde üstesinden geleceğiz.Bundan kimsenin kuşkusu olmasın.

Şehitlerimize Allah’tan Rahmet ve Milletimize Başsağlığı dilerim”dedi.

e0yoWiUX

Turan Aydoğan: “Terör Karşısında Daha Güçlü Mücadele Etmeliyiz.”

CHP İstanbul Milletvekili Av. Turan Aydoğan ise şunları dile getirdi:

”2015 yılından bu yana rehin tutulan ve 10 Şubat günü Kuzey Irak’ın Gara bölgesinde maalesef katledilen emniyet-ordu mensubu ve sivil 13 insanımızın katledilişini kınıyor, yıllardır çocuklarına kavuşma ümidi taşıyan kederli ailelerine sabır, tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyorum. Her yurttaşımızın canı, her şeyin üzerinde ve değerlidir. 13 insanımızın katledilmesi bize, terör karşısında daha güçlü mücadele etmemizi ve demokrasiyi güçlendirerek, ülke ve bölgemizde barışı tesis etmenin önemini de acı bir biçimde hatırlattı. Kaçırılan evlatları için yıllardır Meclis ve STK kapılarında umutlu bir arayış içine giren ailelerin sesinin, kimler tarafından duyulmadığı da yanıtlanması gereken bir soru olarak yakıcılığını koruyor. Başımız sağ olsun…”

GK

Ahmet Kaya : “PKK Terör Örgütü’nü lanetliyorum.”

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya da,gelen şehit haberlerine isyan ederek; “Yerel seçimlerde, oy uğruna Öcalan’dan kandile mektup getirenler, oy uğruna Osman Öcalan’ı devletin televizyonuna çıkarıp, millete hitap ettirenler; isteselerdi 13 vatan evladımızı kurtaramazlar mıydı?

Ülkeyi yönetenler, 6 yıldır Pkk terör örgütünün elinde rehin tutulan vatan evlatlarımızı kurtarmak için ne yaptılar?

Bunlar için Seçimler, oy ve koltukları vatan evlatlarından daha mı kıymetlidir?

PKK Terör Örgütü’nü lanetliyor,Şehitlerimize Allah’tan Rahmet; Ailelerine ve Milletimize başsağlığı diliyorum” dedi.

onur oymen yetmez l 0

Emekli Büyükelçi Onur Öymen: “Bu insanlık dışı bir saldırı.”

Emekli Büyükelçi Onur Öymen ”Kuzey Irak’ta 13 vatandaşımızı şehit eden teröristleri şiddetle kınıyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, yakınlarına ve milletimize baş sağlığı diliyoruz. Bu insanlık dışı saldırı bölgemizde ve dünyada terör örgütleriyle mücadelede bütün ülkelerin kayıtsız, koşulsuz ve sonuç verici işbirliği yapmalarının kaçınılmaz bir zorunluluk olduğunu bir kere daha ortaya koymuştur. Bu işbirliğinden kaçınan ülkeler tarih karşısında sorumluluk taşıyacaklardır” diye konuştu.

spoIl3B6

Trabzon Barosu: “ PKK Terör Örgütü’nü,destekçilerini kınıyoruz.”

Trabzon Barosu,yazılı basın açıklaması ile terörist eylemi kınadı.Trabzon Barosu Başkanı Av.Sibel Suiçmez adına yapılan açıklamada;

 “Gara bölgesinde icra edilen Pençe Kartal-2 harekatı sırasında; PKK terör örgütü tarafından kaçırılarak ,

rehin tutulan ve katledilerek şehit edilen askerlerimizin polislerimizin ,vatandaşlarımızın acısını yaşıyoruz.

Şehitlerimize rahmet,kederli ailelerine ve Milletimize başsağlığı diliyoruz.PKK terör örgütünü ,destekçilerini kınıyor,

Devletimizin PKK terör örgütünü ortadan kaldırmaya yönelik harekatının yanında olduğumüzu bir kez daha ifade ediyoruz.”görüşlerine yer verildi.

Ibrahim Tellioglu

Prof.Dr. İbrahim Tellioğlu:”Terör belası Türkiye’yi olduğu kadar komşularını da yakından ilgilendiriyor”

Samsun 19 Mayıs Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Tellioğlu ise yaptığı açıklamada;

”Anadolu Türk milletinin ebedi yurdudur. Millet olarak bu uğurda her türlü fedakarlıkta bulunmaya devam edeceğiz. Ancak bu konuda müttefiklerimizin ve komşularımızın tavırlarını da bir kenara not etmeliyiz. Terör belası Türkiye’yi olduğu kadar komşularını da yakından ilgilendiriyor. Bölgemizdeki istikrarsızlık domino etkisiyle bir anda etrafımızı yangın yerine çevirir. O yüzden teröre karşı dayanışma içinde olmamız gerekir. İran, Irak, Suriye ve Türkiye arasında kurulacak bir komisyon bölücü örgütü bataklığında boğmalıdır. Böylece hepimizin toprak bütünlüğü güven altına alınabilir. Aynı şekilde şekilde NATO müttefiklerimiz Türkiye’nin terörle mücadelesine şartsız destek vermelidir. Rusya derhal federasyonu bünyesinde terör örgütünün faaliyetine son vermelidir. Türkiye’nin artık terörle mücadele ederek insan kaybetmeye tahammülü kalmamıştır.

Tarih boyunca Anadolu’da pekçok millet yaşamıştır. Ancak hiçbirisi Türkler kadar bu ülkeyi yurt edinmek için büyük fedakarlıklarda bulunmamıştır. Bu coğrafyada tutunabilmek için karşılaştığımız badireleri anlatmaya ne kağıt yeter ne mürekkep. şairin dediği gibi toprağı sıksan şehit fışkırıyor. o kervana bugün 13 ölümsüz insan daha katıldı. Bugünlerde yeni ABD yönetimi başta olmak üzere çeşitli çevreler tarafından özgürlük savaşçısı, radikal İslamcı örgütlerle mücadele eden laik milisler vb. yaldızlarla süslenen eli kanlı terör örgütü 13 sivil insanı infaz etti. Bunun insani izahı mümkün değildir. Uluslarası kuruluşlar bu kıyıma sessiz kaldığı müddetçe insan hakları, insanlık onuru, özgürlük, barış gibi kavramlar onlara sözlüğünde anlamını yitirecek. Aynı şekilde buna göz yumanlar bir gün aynı durumla karşılaşırlar. Terör öyle bir şeydir ki kendisine müsamaha gösterenlerin kapısını da bir gün çalarak yaptıklarını onlara ödetir” şeklinde konuştu.

F4559670 9B71 4DE5 AE75 4AD37FFECCE0

Türker Ertürk: “Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranlar hesap vermelidir.”

Denzi Harp Okulu Eski Komutanı,Emekli Tuğamiral Türker Ertürk ise;

”Sorumlu iktidardır. İktidar görevini yerine getirmemiştir. Kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı TRT’ye çıkaranlar bunun hesabını vermelidir. Bu iktidarın Türk halkına verebileceği tek hizmet, tek müjde istifa etmektir. Bu iktidarın tek gayesi her ne pahasına olursa olsun iktidarda kalmaya devam etmek. Başka bir amaçları yok” diye konuştu.

kurmay emekli albay mustafa onsel

Mustafa Önsel: “Hepimizin Allah belasını versin!”

Emekli Kurmay Albay Mustafa Önsel ise, şehit haberlerine çok sert tepki gösterdi. Önsel, Kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada;

“Devlet olmak kolay değil! Bir şekilde PKK terör örgütünün eline geçmiş görevlilerini kurtaracaksın! Gara’da olduğu gibi, insanların kalleşçe infaz edildiyse orayı cehenneme çevireceksin! Yapanı, yaptığına pişman edeceksin! Devletsen eğer! Bu hamaset değil, gerçeğin ifadesidir!

13 can 6 yıldır PKK’lı canilerin elindeydi Basın neden gündem yapmadı? Biz neden unuttuk? Hepimizin Allah belasını versin! Ya siz hükümet erkanı? Hiç utanmadınız mı canlarımız esirken Öcalan kardeşlerin birinden mektup okutmaya, diğerini TRT’ye çıkarmaya? Ya muhalefet? Konuyu yeterince kamuoyunun gündeminde tuttu mu? Hayır! 6 yıllık bir süreçte birkaç soru önergesi ve meclis konuşmasıyla geçiştirilecek bir konu muydu bu?

13 canımız gitti! İçimizi yakarcasına infaz edildiler! Çoğu 20’li yaşlarındaydı! Çocuklarım geldi aklıma! Siz ise kongreler yapıyorsunuz, tv.lerde ise çal patlasın havaları! Sadece şehitlerin aileleri değil, milletin yüreği yanıyor, siz gülüyorsunuz! YAZIK! #UlusalYasİlanedilsin” şeklinde yaparak,ulusal yas ilan edilmesinin altını çizdi…

B83A2F2E 1E6F 422D 9BA9 5FCEE7C257D4

Fatih Suat Oyman: “Terörle beslenen düşüncelerin sona ermesini arzuluyoruz”

CHP Ortahisar İlçe Başkanı Fatih Suat Oyman’ın mesajı ise şu şekilde oldu :

”14 Şubat 2021 Pazar günü sabah saatlerinde naaşlarının haberini aldığımız 13 vatandaşın, 2015 yılından bu yana hain terör örgütü PKK tarafından kaçırılan Mehmetlerimizin olduğunu öğrenmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabırlar diliyoruz. Vatanımızın güvenliği, milletimizin huzuru için gece gündüz mücadele veren Türk Silahlı Kuvvetlerimize en büyük moral siyasetteki gereksiz sataşmalar değil ülkemizin birlik ve beraberliğidir. Yıllardır çözülmesi beklenen terörizmin ve terörle beslenen düşüncelerin sona ermesini, terörle mücadele veren evlatlarımızın ve onların arkasından meraklanan ailelerimizin huzura kavuşmasını arzuluyoruz.”

dc9ab5bf 0912 4ef4 8315 c94bbb23cec8

ADD Trabzon Şube Başkanı Cemal Verep: “PKK’yı ve destek verenleri nefretle kınıyoruz.”

Atatürkçü Düşünce Derneği Trabzon Şube Başkanı Cemal Verep,PKK’nın bu kalleş eylemine tepki gösterdi.Cemal Verep,yazılı olarak yaptığı açıklamada;

“Emperyalizmin ülkemize ve komşularımıza dayattığı savaş ve bölünme projelerine geçit vermemek için Kuzey Irakta yürüttüğümüz Pençe Kaplan-2 operasyonunda yitirdiğimiz üç kahraman komutanımızın ardından, 6 yıldır PKK’nın elinde tutsak olan 13 asker, polis ve kamu görevlimiz de kalleşce  şehit edilmiştir.

Ulusumuzu derin acıya boğan bu olayın tüm yönleriyle açıklanması, 6 yıldır bu konuda siyasi, askeri neler yapılmıştır, yapılmış mıdır? sorularının  cevaplandırılması siyasi iktidarın bu vatan için evlatlarını şehit veren ve ardından “Vatan sağolsun” diyen milletimize karşı  yükümlülüğüdür.

ABD denetimindeki bölücü hain PKK’yı ve bu örgüte dolaylı dolaysız destek veren herkesi nefretle kınıyor, şehitlerimize rahmet ailelerine ve ulusumuza sabır diliyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
”PKK Terör Örgütü’nü Lanetliyoruz!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!