A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

‘Sadık Albayrak istifa etti’ İddiası!

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak'ın ardından, baba Sadık Albayrak'ın da AKP'deki görevini bıraktığı iddia edildi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa eden Berat Albayrak’ın ardından, baba Sadık Albayrak’ın da AKP’deki görevini bıraktığı iddia edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Bakanlık görevini bırakmasının ardından çarpıcı iddialar gelmeye devam ediyor.

Eski CHP Milletvekili ve gazeteci Barış Yarkadaş, Halk TV ekranlarında yayınlanan “Şimdiki Zaman Siyaset” programında Berat Albayrak’ın istifa haberini Instagram üzerinden duyurmasına dair şu açıklamayı yaptı:

“Berat Albayrak’ın Twitter hesabını ekibi yönetiyor. Onların deyimiyle görevden affını isteyince Twitter’ı hemen engelleniyor bir çılgınlık yapmasın diye. Bürokratlarına talimat geliyor, ‘hesabını kapatın’ diyorlar, şifreleri kendisinde değil. Instagram hesabını ise kendisi yönettiği için bu mektubu kendisi yazıyor ve oraya koyuyor. Tayyip Bey bu mektubu saygısızlık, AKP’li çevreler de yakışıksız olarak değerlendiriyor.”

Yarkadaş, Albayrak’ın istifasının ardından aile içinde ikinci bir istifanın da yaşandığını aktararak, Berat Albayrak’ın babası Sadık Albayrak’ın AKP üyeliğinden istifa ettiğini söyledi. Yarkadaş, yaşanan gelişmenin Albayrak’ın istifasının ardından Sadık Albayrak’ın Tayyip Erdoğan’ı araması ve telefonlarına cevap verememesi üzerine istifa kararı aldığını iddia etti.

spot_img

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler