Saldırılara siyaset dünyası ne tepki verdi ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Son 24 saat içerisinde KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Gazeteci Orhan Uğuroğlu’na düzenlenen saldırılar için siyaset dünyasının etkin isimleri sosyal medya hesaplarından geçmiş olsun mesajları yayınladı.

Meral Akşener: Takipçisi olacağım

Konuyla ilgili Twitter’dan bir mesaj yayınlayan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, paylaşımında şu ifadelere yer verdi :

”Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ’a yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’yu derhal görevini yerine getirmeye davet ediyorum. KRT TV programcısı Afşin Hatipoğlu ve Yeniçağ Gazetesi Ankara temsilcisi Orhan Uğuroğlu’na gerçekleştirilen saldırıları şiddetle kınıyorum. Basın özgürlüğüne karşı yapılmış bu saldırıların sorumlularının derhal belirlenip ceza almaları konusunda takipçi olacağım…”

Ekrem İmamoğlu: Saldırıları kınıyorum

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ise paylaşımında şunları dile getirdi:

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ve Gazeteci Orhan Uğuroğlu’na yönelik saldırıları kınıyorum; geçmiş olsun, acil şifalar dilerim.

Mansur Yavaş: Geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum

Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) Başkanı Mansur Yavaş’ın paylaşımı ise şöyle oldu :

”Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Selçuk Özdağ’a ve Yeniçağ Gazetesi Ankara Temsilcisi Sayın Orhan Uğuroğlu’na yönelik saldırıları şiddetle kınıyor; kendilerine geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.”

Kemal Kılıçdaroğlu :Saldırılar sistematik

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da paylaşımında şunları söyledi :

”Gelecek Partisi Genel Bşk. Yard. Selçuk Özdağ ile Gazeteciler Orhan Uğuroğlu ve Afşin Hatipoğlu’nu hedef alan, sistematik olduğu anlaşılan saldırıları kınıyorum. Unutulmamalıdır ki, demokrasi ve düşünce özgürlüğünü hedef alan saldırılara sessiz kalanlar, saldırıya da ortak olur!”

Öte yandan, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Yeniçağ Gazetesi yazarı ve Ankara Temsilcisi Orhan Uğuroğlu’na yapılan saldırıyı kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada şu görüşler yer aldı:

”Basına yönelik saldırılar direkt halkın haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkına yönelik saldırılardır. Demokrasi farklı görüşlere tahammül etme rejimidir. Basın ve düşünceyi ifade özgürlüğünü benimsemekte zorlanan siyasilerin gazeteleri ve gazetecileri sürekli hedef göstermeleri bu tip saldırılarda önemli rol oynamaktadır.
Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak üyemiz Orhan Uğuroğlu’na en kısa sürede sağlığına kavuşmasını diliyor, ailesine ve Yeniçağ Gazetesi çalışanlarına ‘geçmiş olsun’ diyoruz. Sorumluların en kısa sürede bulunmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz.””

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Saldırılara siyaset dünyası ne tepki verdi ?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!