A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Sapık Şeyhin Taciz Ettiği Kızın Babası Konuştu

Geçtiğimiz günlerde Türkiye'nin gündemine oturan sahte şeyh Fatih Nurullah'ın istismar ettiği 12 yaşındaki kız çocuğunun babası, açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin gündemine oturan sahte şeyh Fatih Nurullah’ın istismar ettiği 12 yaşındaki kız çocuğunun babası, açıklamalarda bulundu.

12 yaşındaki kızın istismar edildiği geçtiğimiz hafta içerisinde sözde tarikat lideri Eyüp Şaban, tutuklanmıştı. İstismar iddiası hala gündemde tazeliğini korurken tacize uğrayan kızın babası günler sonra ilk defa konuştu.

Akyazı Jandarma Karakolu’nda ifade verdiği sırada sahte şeyhin müritleri tarafından kendisine 50 milyon TL teklif edildiğini iddia eden baba, bunun karşılığında şikayette bulunmamasının talimatını aldığını söyledi. Sahte şeyh için canını feda edebilecek kadar çok sevdiğini söyleyen baba F.A., cahilliklerinin bedelini çocuğu ile ödediğini, şimdi polis gözetiminde ve altı koruma ile devletin belirlediği yerde olduklarını belirtti.

12 Senedir Cemaatte

Baba F.A, 2008 yılında cemaatten birinin geldiğini ve tesisat işlerini yapmasını teklif ettiği söyleyerek, tarikat ile bu şekilde tanıştığını söyledi. Ardından Fatih Nurullah ile tanıştığını belirten baba, Sakarya Kuzuluk’taki dört katlı tesisatın işini Fatih Nurullah’ın kendisine teklif ettiğini belirtti.

Mart ayında sokağa çıkma yasağı ile beraber ailesinin de Sakarya’ya geldiğini ve 6 ay boyunca burada kaldıklarını belirten baba, kızının Kurban Bayramı’ndan sonra Avcılar’daki eve eşyaları yerleştirirken Fatih Nurullah’ın resminin yer aldığı duvar saatini indirmeyi teklif ettiğini, ardından da yaşananları itiraf ettiğini söylediğini açıkladı. Sahte şeyhin kendisini taciz ettiğini söylemesi üzerine şeyhi arayan anne, şeyhten “Bekaretini bozacak bir şey yapmadım” cevabını duyması üzerine kendisi ile iletişime geçtiğini söyleyen baba, Fatih Nurullah’ın aynı gün içerisinde kendisini arayarak “Hata ettim” dediğini söyledi.

“Çok güçlüler, uğraşamayız..”

Savcılığa verseler dahi güçlü oldukları için kendileri ile uğraşamayacağını düşündüklerini söyleyen aile, ardından Fatih Nurullah’ın kendisine “Ebu Bekir olmak istemez misin” dediğini iletti. Dört yaşındaki kızını yanlarına alıp, diğer iki çocuklarını komşularına emanet ettiğini söyleyen baba, Kuzuluk’a doğru yola çıktıklarını, müritlerin de kendisini öldüresiye dövdüğünü söyleyen baba, kaçıp kurtulduğunu aktardı.

O günden bu yana hem para teklif ettiklerini hem de yüzden fazla tehdit aldıklarını belirten baba F.A, şu anda devlet korumasında olduklarını açıkladı.

Baba F.A, cahilliğinin bedelini kendi çocuğu ile ödediğini söyleyerek sözlerini tamamladı.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Ziya Selçuk: ‘Okullara Maske Dağıtılacak’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili alakalı açıklamalarda bulundu.

Erdoğdu’da yıkımlar başladı

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Zağnos Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında çalışmalar devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)...

Trabzonlu yazar covit nedeniyle hayatını kaybetti

Trabzon-Dernekpazarı doğumlu, kültür hayatına önemli eserler kazandıran, yaptığı araştırmalarla ve yazdığı kitaplarla Trabzon'a ömrünü adamış olan eğitimci, araştırmacı-yazar Hüseyin Albayrak, bugün (19...

Sayıştay’ın Diyanet raporu yoksulları kızdıracak

Sayıştay’ın, “Denetlenmesi gerekir” tespitine karşın denetim dışı bırakılan Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), hemen her yıl olduğu gibi 2019 yılı faaliyet raporunu da...

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Tablet Desteği Verilecek

Safranbolu Belediye Başkanı Elif Köse, Eğitime Destek Projesi çerçevesinde uzaktan eğitim döneminde ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tablet dağıtılacağını duyurdu.