A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemSendikalardan Maden İşçilerine Destek

Sendikalardan Maden İşçilerine Destek

İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu, İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü önünde eylem yaparak Soma ve Ermenek maden işçilerinin taleplerinin kabul edilmesini istedi.

Soma ve Ermenek’te alacakları ve kıdem tazminatları için eylem yapan maden işçilerine İstanbul’dan destek geldi.

İstanbul İşçi Sendikaları Şubeler Platformu, İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü önünde eylem yaparak Soma ve Ermenek maden işçilerinin taleplerinin kabul edilmesini istedi.

İŞKUR İstanbul İl Müdürlüğü önünde basın açıklaması yapan Platform üyeleri, Yaşasın İşçilerin Birliği”,”Soma Ermenek Maden İşçisi  Yalnız Değildir”,  “Yaşasın Sınıf Dayanışması” sloganları attı.

Platform Sözcüsü ve Türkiye Gazeteciler Sendikası İstanbul Şube Başkanı Banu Tuna, Soma’da Uyar Madencilik tarafından işten çıkarılan işçi kardeşlerimizin yıllardır tazminatları ödenmdediğini, Ermenek madencilerinin ise yıllardır ödenmeyen ücret alacakları olduğunu hatırlatarak, “İktidardan cesaret alan patronlar, işçilerin yerin metrelerce altında, gün yüzü görmeden çalışarak hak ettikleri ücretleri ödemiyor. Hemen her gün emek karşıtı bir karara imza atan iktidar, bu kez de Soma ve Ermenekli maden işçilerinin Ankara’ya yürüyüşüne engel oldu” dedi.

Tuna haklarını arayan işçilerin yürüyüşü sırasında kolluk kuvvetinin sert müdahalesiyle karşılaştıklarını vurgulayarak, şunları açıkladı:

“İktidarın pandemi sürecinin en başından beri, işçi ve emekçilerin sağlığını ve haklarını koruyacak hiçbir adım atmadı. Milyonlarca işçi ve emekçinin, ücretsiz izin uygulaması ve kısa çalışma ödeneği ile sefalete mahkum edildi. İktidar ve arkasındaki sermaye güçleri, salgını fırsata çevirmeye devam etti. İşçilerin hak arama mücadeleleri, yürüyüşleri ve direnişleri, koronavirüs bahane edilerek engelleniyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki