Trabzon ADD Şubesi Başkanı Verep Milli Bayramların Kutlanamaması Konusunda Konuştu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

”Milli bayramların türlü türlü bahanelerle kutlanmaması, büyük bir ‘hedef’in sonucu”

Trabzon Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Cemal Verep, milli bayramların Türkiye’de eskisi gibi özgür kutlanamaması konusuna değindi. AKP iktidarının kendi organizasyonlarını istediği gibi kutladığını ifade eden Verep, milli bayramların ise önemsenmediğini vurguladı.

Milli Bayramlarımızın AKP iktidarı tarafından türlü çeşitli bahanelerle kutlanmaması, kutlanmasının engellenmesi, kutlamaların sönükleştirilmesi ve sulandırılması kadir kıymet bilmemezlikten, önemsememekten değil, büyük bir “hedef”in sonucu..

Yoksa çok iyi bilirler bir ulus  ve ulus inşa etmede milli günlerin önemini..

Bakınız, önümüzdeki günlerde göreceksiniz 29 Mayıs’ta İstanbul’un Fethi ve 15 Temmuz kutlamalarında Corana morana vız gelecek..

Hedef 2023, Hedef 2053, Hedef 2071 gibi zamana yaydıkları nihai amaçları yeni bir ulus inşa etmek.. Atatürk’ün ” Ne mutlu Türküm diyene” sözlerinde vücut bulan, etnik, dinsel-mezhepsel değil vatandaşlık temeline dayanan ulus anlayışı yerine; Sünni İslam temelinde yeni bir millet ikame etmek…  yeni Osmanlıcı-İslamcı siyasal kimlikli millet ve devlet… “Yeni Osmanlı” diye adlandırdıkları bu..

Bunun inşasında tarihi yeniden kurgulamak, dünün yardımıyla bugünü kurmanın ve de bu çizgide Milli günler-Milli bayramların önemini bildiklerinden bu devlet inşasına uygun kutlamaları öne çıkarmaktadırlar.. “İstanbul’un Fethi”, “Kutlu Doğum Haftası” ve şimdilerde bunlara eklenmek istenen “15 Temmuz” kutlamaları gibi.

Bugün İtalya’da “Yeni Roma imparatorluğu” diyerek Roma İmparatorluğu’nu, Yunanistan’da “Yeni Bizans” diyerek Bizans imparatorluğunu inşaya kalkışanı deli diye tımarhaneye tıkarlar. Bizde ne yazık ki bilisiz ve Pavlov yöntemine uzun yıllar tabi tutulmuş bir kesimde karşılık bulmaktadır..  Gerçekleşebilme olasılığı bir ölüyü mezardan çıkarıp diriltmek olasılığı kadar olası..

Olacağı yok ama ülkeye sıkıntı yaşatacağı ve yaşattığı açık..

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Trabzon ADD Şubesi Başkanı Verep Milli Bayramların Kutlanamaması Konusunda Konuştu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!