A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Trabzon’daki boncuk köpek dünya basınında ilgiyle karşılandı

Trabzon’da, rahatsızlanan sahibini günlerce hastane kapısında bekleyen Boncuk isimli köpek Avrupa ve ABD medyasında geniş yer buldu. The Washington Post, ‘Köpek sahibini günlerdir Türk hastanesinin önünde bekliyor’, The Guardian ise “Sabırlı köpek sahibini günlerce hastanenin dışında bekledi” başlığı ile haberi okurlarına aktardı.

Kentte yaşayan Cemal Şentürk, rahatsızlanarak 14 Ocak’ta Medical Park Trabzon Karadeniz Hastanesi’ne kaldırıldı. Cemal Şentürk tedaviye alınırken, sahibinin taşındığı ambulansı takip eden ‘Boncuk’ isimli köpek de hastanenin giriş kapısı önünde beklemeye başladı.

Şentürk’ün yakınları tarafından eve götürülen sevimli köpek, her defasında yeniden hastaneye döndü. Sevimli köpek, hastane personeli ve vatandaşların ilgi odağı oldu.

Sağlık durumu iyiye giden Şentürk’ün, tekerlekli sandalyeyle aşağı inip, bekleyişini sürdüren ve hastane çalışanlarınca beslenen köpeğiyle buluşması, duygusal anlara neden oldu. Cemal Şentürk, tedavisinin ardından taburcu olup evine döndü. 

Boncuk’un sahibinin tedavi gördüğü özel hastanenin giriş kapısı önünde 5 gün boyunca beklemesi, dünya basınında da geniş yer buldu. Avrupa ve ABD medyası, Boncuk’a manşetlerinde yer verdi.

ABD’nin köklü gazetelerinden The Washington Post, ‘Köpek sahibini günlerdir Türk hastanesinin önünde bekliyor’ başlığı ile haberi okurlarına aktardı. New York Daily News de haberi, ‘Köpek günlerdir hastanenin önünde sahibi için bekliyor” başlığı ile duyurdu. ABD merkezli haber ajansı Associated Pres de haberi servis eden medya kuruluşları arasında yer aldı. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden The Guardian ise “Sabırlı köpek sahibini günlerce hastanenin dışında bekledi” başlığını attı. 

Trabzonlu Boncuk dünya basınında 10
10/  
reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler