A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

‘TRT Payı Kaldırılsın’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektrik faturalarında yer alan TRT payının kaldırılması ve KDV oranının yüzde 1 oranına düşürülmesi adına kanun teklifi verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektrik faturalarında yer alan TRT payının kaldırılması ve KDV oranının yüzde 1 oranına düşürülmesi adına kanun teklifi verdi.

Akın’ın vermiş olduğu teklifin kabul edilmesi durumunda sanayide kullanılan elektrikte yüzde 34, konut, tarımsal sulama, ticarethane ve benzeri alanlarda kullanılan elektrikte de yüzde 15’lik indirim gerçekleşecek.

Vatandaşlar Mağdur Oluyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, vatandaşların lehine bir öneri ile elektrik faturalarında yer alan yüzde 2’lik TRT payının kaldırılmasını, aynı zamanda KDV oranının da yüzde 1’e indirilmesi için kanun teklifi verdi.

Vatandaşların elektrik fiyatları sebebiyle büyük zorluklar ve mağduriyetler yaşadığını vurgulayan AKın, elektrik faturasının üretimlerde önemli bir girdi maliyeti oluşturduğunu hatırlatarak konuyu Meclis’e taşıdıklarını söyledi.

Verilen kanun teklifi, KDV oranının yüzde 18’den 1’e indirilmesini ve TRT payının kaldırılmasını kapsıyor.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Dışişleri Bakanlığı’ndan Almanya’ya Tepki!

Dışişleri Bakanlığı'nın internet sitesinde Türkiye bandıralı "MV Roseline A" isimli kargo gemisinde Almanya askerlerinin izinsiz arama yapmasına ilişkin açıklama yapıldı.

İBB, Bulaşıcı Hastalık Nedeniyle Bugün Vefat Eden Kişi Sayısını Açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Mezarlıklar Daire Başkanlığı'na göre bugün bulaşıcı hastalıktan ölüm sayısının 201 olduğunu ve toplam 442 kisinin öldüğünü açıkladı.