A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

‘TRT Payı Kaldırılsın’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektrik faturalarında yer alan TRT payının kaldırılması ve KDV oranının yüzde 1 oranına düşürülmesi adına kanun teklifi verdi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın, elektrik faturalarında yer alan TRT payının kaldırılması ve KDV oranının yüzde 1 oranına düşürülmesi adına kanun teklifi verdi.

Akın’ın vermiş olduğu teklifin kabul edilmesi durumunda sanayide kullanılan elektrikte yüzde 34, konut, tarımsal sulama, ticarethane ve benzeri alanlarda kullanılan elektrikte de yüzde 15’lik indirim gerçekleşecek.

Vatandaşlar Mağdur Oluyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, vatandaşların lehine bir öneri ile elektrik faturalarında yer alan yüzde 2’lik TRT payının kaldırılmasını, aynı zamanda KDV oranının da yüzde 1’e indirilmesi için kanun teklifi verdi.

Vatandaşların elektrik fiyatları sebebiyle büyük zorluklar ve mağduriyetler yaşadığını vurgulayan AKın, elektrik faturasının üretimlerde önemli bir girdi maliyeti oluşturduğunu hatırlatarak konuyu Meclis’e taşıdıklarını söyledi.

Verilen kanun teklifi, KDV oranının yüzde 18’den 1’e indirilmesini ve TRT payının kaldırılmasını kapsıyor.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

Trabzonlu yazar covit nedeniyle hayatını kaybetti

Trabzon-Dernekpazarı doğumlu, kültür hayatına önemli eserler kazandıran, yaptığı araştırmalarla ve yazdığı kitaplarla Trabzon'a ömrünü adamış olan eğitimci, araştırmacı-yazar Hüseyin Albayrak, bugün (19...

Ziya Selçuk: ‘Okullara Maske Dağıtılacak’

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Pazartesi günü başlayacak olan yüz yüze eğitim ile ilgili alakalı açıklamalarda bulundu.

Rize’de sağanak sel ve heyelana neden oldu

Rize'de bugün yaşanan şiddetli yağış Ardeşen ilçesinin Kaçkar Köyü'nde etkili oldu. Rize'yi etkisi altına alan şiddetli sağanak yağmur bugün Ardeşen İlçesi'ne bağlı...

Türkiye’den yeni Navtex Kararı

Barbaros Hayrettin Paşa Sismik Araştırma Gemisi için Akdeniz'de 18 Ekim tarihine kadar Navtex ilan edildi.

19 Eylül Gaziler Günü Törenle Kutlandı

19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Trabzon’da çelenk sunma töreni düzenlendi. Trabzon Valiliği önünde düzenlenen törene Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu,...