Türkiye Mimarlar Odası eski Başkanı Muhçu, muhalefete sert çıktı: Laikliğin ruhuna kezzap…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye Mimarlar Odası eski Başkanı Eyüp Muhçu: Ne yazık ki muhalefet uzun süredir dinsel referanslarla siyaset yapmaktadır. AKP’ye öykünmek kısa vade için kimilerine fayda sağlasa da uzun vadede laikliğin ruhuna kezzap dökmektir.

Türkiye Mimarlar Odası eski Başkanı Eyüp Muhçu, Fikri Sağlar’ın Halk TV’deki “Türbanlı bir hakimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var” açıklamasının ardından Sağlar’a gelen yoğun eleştirilere tepki gösteren bir açıklama yaptı… 

FİKRİ SAĞLAR’I KİM LİNÇ ETMEK İSTİYOR ?

Sağlar’ın “siyasal sembol” kullanan hakimlere ve yargı sistemine karşı çıkmasından daha doğal ne olabilir ? Kaldı ki, muhalefetin aslı görevlerinden biri bağımsız adaleti savunmak değilimdir?

Ne yazık ki muhalefet uzun süredir dinsel referanslarla siyaset yapmaktadır. AKP’ye öykünmek kısa vade için kimilerine fayda sağlasa da uzun vadede laikliğin ruhuna kezzap dökmektir.

Abdullah Gül’ün Kocatepe Camisi önünde siyasal mesaj vermesi ile başlayan süreç giderek devlet politikası haline gelmiş; ve bugün Ayasofya önünde Erdoğan’ın laikliği tamamen yok sayması ve halka meydan okuması ile devam etmektedir.

“Aman seriatçıları karşımıza almayalım” türünden yaklaşımlar ve “din referanslı siyaset yapmak” iktidarın gerici politikalarını meşrulaştırmak ve adım adım sürüklendiğimiz karanlığa şu taşımaktadır.

Ya “çağdaş hukuku ve adaleti” savunacaksınız ya da “şer-i hukuksuzluğu ve adaletsizliği.” Lafı evirip çevirmeye gerek yok.

Bugün iktidarı ve muhalefeti ile Fikri sağlar üzerinden karanlık propagandası yapmakta olduklarıni kaygı ile karşılamaktayız,

Bizler, koşullar ne olursa olsun karanlıkla mücadele etmeye, aydınlanmayı savunmaya devam edeceğiz.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Türkiye Mimarlar Odası eski Başkanı Muhçu, muhalefete sert çıktı: Laikliğin ruhuna kezzap…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!