A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemTürkiye Mimarlar Odası eski Başkanı Muhçu, muhalefete sert çıktı: Laikliğin ruhuna kezzap...

Türkiye Mimarlar Odası eski Başkanı Muhçu, muhalefete sert çıktı: Laikliğin ruhuna kezzap…

Türkiye Mimarlar Odası eski Başkanı Eyüp Muhçu: Ne yazık ki muhalefet uzun süredir dinsel referanslarla siyaset yapmaktadır. AKP’ye öykünmek kısa vade için kimilerine fayda sağlasa da uzun vadede laikliğin ruhuna kezzap dökmektir.

Türkiye Mimarlar Odası eski Başkanı Eyüp Muhçu, Fikri Sağlar’ın Halk TV’deki “Türbanlı bir hakimin karşısına çıktığım zaman adaleti yerine getireceği konusunda kuşkum var” açıklamasının ardından Sağlar’a gelen yoğun eleştirilere tepki gösteren bir açıklama yaptı… 

FİKRİ SAĞLAR’I KİM LİNÇ ETMEK İSTİYOR ?

Sağlar’ın “siyasal sembol” kullanan hakimlere ve yargı sistemine karşı çıkmasından daha doğal ne olabilir ? Kaldı ki, muhalefetin aslı görevlerinden biri bağımsız adaleti savunmak değilimdir?

Ne yazık ki muhalefet uzun süredir dinsel referanslarla siyaset yapmaktadır. AKP’ye öykünmek kısa vade için kimilerine fayda sağlasa da uzun vadede laikliğin ruhuna kezzap dökmektir.

Abdullah Gül’ün Kocatepe Camisi önünde siyasal mesaj vermesi ile başlayan süreç giderek devlet politikası haline gelmiş; ve bugün Ayasofya önünde Erdoğan’ın laikliği tamamen yok sayması ve halka meydan okuması ile devam etmektedir.

“Aman seriatçıları karşımıza almayalım” türünden yaklaşımlar ve “din referanslı siyaset yapmak” iktidarın gerici politikalarını meşrulaştırmak ve adım adım sürüklendiğimiz karanlığa şu taşımaktadır.

Ya “çağdaş hukuku ve adaleti” savunacaksınız ya da “şer-i hukuksuzluğu ve adaletsizliği.” Lafı evirip çevirmeye gerek yok.

Bugün iktidarı ve muhalefeti ile Fikri sağlar üzerinden karanlık propagandası yapmakta olduklarıni kaygı ile karşılamaktayız,

Bizler, koşullar ne olursa olsun karanlıkla mücadele etmeye, aydınlanmayı savunmaya devam edeceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki