”Türkiye’de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara Yenimahalle’de Murat Karayalçın Meydanı’nın açılışına katıldı.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Aç olarak dolaşanları siz doyurun” sözlerine yanıt olarak, “Çekilin oradan! Türkiye’deki bütün açları doyuracağız. Çekilin oradan! Türkiye’deki hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek” dedi.

Ankara’nın Yenimahalle ilçesinde Murat Karayalçın Meydanı’nın açılışı yapıldı. Açılışa CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun,  Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, SHP’nin son Genel Başkanı, eski Başbakan Yardımcısı ve eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, Elmadağ Belediye Başkanı Adem Barış Aşkın, CHP’li milletvekilleri katıldı. Açılışta konuşan Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Aç olarak dolaşanları siz doyurun” sözlerine yanıt olarak, “Çekilin oradan! Türkiye’deki bütün açları doyuracağız” dedi. Kılıçdaroğlu’nun konuşması şöyle:

“MEYDAN’DA İNSANLAR HUZUR İÇİNDE GEZECEKLER”

“Bu Meydan’da insanlar huzur içinde gezecekler. Siyaseti tartışacaklar. Sorunlarını tartışacaklar. Türkiye’yi görüşecekler ve tartışacaklar. Çevreyi konuşacaklar. Dolayısıyla bu meydan, kentte yaşayanların enerjilerini tükettikleri bir yer olacak. Eğlenceler burada yapılacak. Toplantılar burada yapılacak. Mitingler burada yapılacak dolayısıyla kent nefes almış olacak. Belediye başkanımız güzel bir konuşma yaptı. Konuşmasında buranın satın alındığını ve dolayısıyla yüksek binalar değil, kentin yararlanması için alan olarak yapıldığını ifade etti. Alanı da kendi çalışanlarıyla gerçekleştirdiğini söyledi. Bu toplantıya katılan iki genel başkanımıza, büyükşehir belediye başkanımıza, milletvekillerimize yürekten teşekkür ederim.

“FETHİ BAŞKANIMIZI SİZDEN AYIRMAK İÇİN ÇOK OYUNLAR OYNANDI”

Yenimahalle’yi Yenimahalle yapan, çağdaş bir kent kimliğine kavuşturan Fethi Yaşar’a hepinizin huzurunda teşekkür etmek benim boynumun borcudur. 3 dönemdir belediye başkanlığı yapıyorum, diyor. Sevgili Yenimahalleliler, Fethi başkanımızı sizden ayırmak için çok, onlara göre çok oyunlar oynandı. Çankaya’nın bir bölümü alındı, eh orayı aldık Çankaya’ya kattık. Zaten Çankaya’yı alamıyoruz, böylece Yenimahalle’yi alırız, dediler ama Yenimahalleliler Fethi başkana sahip çıktılar. Çünkü onun nasıl çalıştığını, günün 24 saatini Yenimahalle’ye nasıl verdiğini en iyi Yenimahalleliler bilir.

“ÇEKİLİN ORADAN, TÜRKİYE’DEKİ HİÇBİR ÇOCUK YATAĞA AÇ GİRMEYECEK”

Yardımlar konusunda da belediye başkanlarımız gerçekten de tarih yazıyorlar. Olağanüstü çalışıyorlar. Diyorlar ya ‘aç varsa siz doyurun’. Çekilin oradan! Türkiye’deki bütün açları doyuracağız. Çekilin oradan! Türkiye’deki hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Çekilin oradan! Türkiye’de her kuruşun hesabını veren bir millet iktidarı, iktidar olacak. Biz bunları biliyoruz yapacağız. Eğer belediye başkanlarımız, bütün engellemelere rağmen bir tarih yazıyorlarsa halkın iktidarı olduğunda o tarihin çok daha görkemli bir şekilde ortaya konacağını onlar da çok iyi biliyorlar. Biz yapacağız. Güzel şeyler yapacağız. Birlikte yapacağız. Dostlarımızla beraber yapacağız. Bir tarih yazacağız.

“SİYASETE AHLAKI GETİRECEĞİZ

Siyasete, ahlakı getireceğiz. Eğer bugün 21. yüzyılın Türkiyesi’nde bir İçişleri Bakanı kalkıp konuşma yapar, ‘Bir siyasetçi her ay 10 bin dolar para alıyor’ der ve bu ülkenin en önemli koltuğunda oturan kişi hiç sesini çıkarmazsa o da bu işe ortak demektir. Söylüyorum. Bir kez daha söylüyorum. Söyleyen kişi, sıradan bir kişi değil. Söyleyen kişi bu ülkenin İçişleri Bakanı. Şöyle düşünün, aynı olay bir CHP’li için söylenseydi, Türkiye’de kıyamet kopardı. Hepimiz suçluyu yakalamaya çalışırdık. Üstünü örtmeye değil, hesabını sorardık. Üstünü örtüyorlar. Örtemeyecekler. Bunu, sakın ola ki asla ve asla unutmayın. Sakın ola ki.

“SİYASET, KİRLİLİKTEN ARINDIĞI ZAMAN, MEYDANLAR DAHA GÜZEL OLUR”

Siyaset, kirlilikten arındığı zaman, meydanlar daha güzel olur. Siyaset kirlilikten arındığı zaman komşuluk ilişkileri çok daha güzel olur. Siyaset kirlilikten arındığı zaman TBMM’nin itibarı çok daha yüksek olur. Siyaset kirlilikten arındığı zaman siyaset halka hizmete dönük olur. Siyaset kirlilikten arındığı zaman Mansur başkanın yaptığı hizmet gibi Türkiye genelinde bütün belediye başkanları, hangi partiden olursa olsun hizmet verme yarışına girer. Biz bunları biliyoruz. Yapacağız. Sakın ola ki, umutsuzluğa kapılmayın. Sakın ola. Hep beraber bekliyoruz. Seçimi bekliyoruz. Gelecek o sandık. Önümüze gelecek. Sizden sadece bir şey istiyorum. Sandığa gidip oy kullanırken, eliniz vicdanınızda olsun. Ahlaktan yana olsun. Adaletten yana olsun. İnsandan yana olsun. Çevreden yana olsun. Dostlardan yana olsun. Güzelliklerden yana olsun. En önemlisi, inancınızdan yana olsun. Elinizi buraya koyarken, oy kullandığınız zaman göreceksiniz ki Türkiye’ye siyasete zaten cemre düştü, göreceksiniz ki çok daha güzel bir Türkiye’yi beraber inşa edeceğiz. Sayın Karayalçın’ın ifade ettiği gibi, Türkiye’nin çözülemeyecek sorunları yoktur. Hep beraber bu sorunları çözeceğiz. Yeter ki ahlaktan, adaletten yana tavrımızı koymuş olalım. Efendim bu güzel günde böyle bir meydanı açarak bizi buraya davet eden ve sizlere seslenme fırsatı veren Yenimahalle Belediye Başkanımıza tekrar hepinizin huzurunda teşekkür ederim. Sağ olun var olun. Bütün güzellikler, sizlerden yana olsun.”

FETHİ YAŞAR: “BİZİM ANLADIĞIMIZ, İNSANIMIZI UTANDIRMADAN YARDIMLAŞMAKTIR”

Yenimahelle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da “Onların ihtiyaç sahiplerine, muhtaç olana yardımdan anladığı koliler, pişmeyen makarnalar, çocukların üstüne atılan toplardır. Bizim anladığımız ise insanımızı utandırmadan yardımlaşmaktır. Onun adı da derman markettir. Onların sanattan, heykelden anladıkları, içine tükürmek istedikleri taştır, betondur. Bizim ise kalbimize gömdüklerimizi, şu karşımızda gördüğünüz Atatürk’ü anıtlaştırmaktır” dedi.

MURAT KARAYALÇIN: BİR FANİNİN ELDE EDEBİLECEĞİ KAZANIMLARIN EN ÖNEMLİLERİNDEN BİRİNİ YAŞIYORUM”

Murat Karayalçın, “Benim için çok önemli, duygu yüklü bir gün. Bir faninin elde edebileceği kazanımların en önemlilerinden birini yaşıyorum. Sevgili kardeşim Fethi Yaşar, Batıkent Meydanı’na benim adımı verdi. Bundan daha büyük bir mutluluk benim için olamaz. Fethi Yaşar, vefa eyledi. Vefa sergiledi. Vefa gösterdi. Bu törenle ilgili olarak konuştuğum çok sayıda arkadaşım beni kutladı. İnanın benden daha çok Fethi Yaşar’ı kutladılar. Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a en içten şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu. 

MANSUR YAVAŞ: “ANKARALI GÖRDÜ Kİ BU KİRLİ SİYASETTEN İYİ Kİ KURTULMUŞUZ”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da “İki yıla aşkın bir zamandır sizlere hizmet etmeye çalışıyorum. Seçimden önce söz verdiğim gibi tarafsız bir şekilde hepinizi kucaklayarak, hiçbir zaman ayrım yapmadan herkesi hemşehrim olarak kucaklayarak hizmet etmeye çalışıyorum. Biliyorsunuz seçim öncesi çok karalamalar oldu. Şu anda Ankaralı gördü ki bu kirli siyasetten iyi ki kurtulmuşuz. Bu geçen zamanda her ne kadar mecliste azınlık da olsak hiçbir engele takılmadan elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Hiç kimseyi aç ve açık bırakmayacaktık, söz verdik. Hiçbir çocuk eğitiminden mahrum kalmayacaktı. Sosyal belediyeciliği bütün Türkiye’ye öğretiyoruz” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
”Türkiye’de hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!