A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündem'Türkiye'nin S-400'ü test edeceği iddiasından dolayı endişeliyiz'

‘Türkiye’nin S-400’ü test edeceği iddiasından dolayı endişeliyiz’

ABD Dışişleri Bakanlığı, yapmış olduğu açıklamada Türkiye'nin Rusya'dan satın almış olduğu S-400 füze savunma sistemlerini test edebileceklerinden dolayı endişe duyduklarını belirtti.

ABD Dışişleri Bakanlığı, yapmış olduğu açıklamada Türkiye’nin Rusya’dan satın almış olduğu S-400 füze savunma sistemlerini test edebileceklerinden dolayı endişe duyduklarını belirtti.

Bakanlık sözcüsü tarafından yapılan açıklamada, “Konudan haberdarız. Türkiye’nin S-400 hava savunma sistemini satın almasına karşı çıkmaya gayretle devam ediyoruz. Ankara’nın S-400’ün kullanıma geçirilmesi konusunda çaba göstermeye devam ettiğine dair gelen bilgilerden dolayı da derin endişe duyuyoruz” sözleri sarf edildi.

Sputnik kaynaklı haber çerçevesinde Türkiye’nin S-400 satın almasından dolayı F-35 programından çıkarıldığı hatırlatılırken, Washington’un konu ile ilgili olarak ne denli ciddi düşünceleri olduğu konusunda ise “S-400 anlaşmasının ikili ve NATO ile ilişkilerin önünde büyük bir engel teşkil ettiğini, aynı zamanda olası CAATSA yaptırımları getirilmesi riski taşıdığını en üst düzeylerde vurgulamaya devam ediyoruz. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki üst düzey yetkililerin tutumumuzu anlayacağından eminiz.” ifadeleri kullanıldı.

Türkiye’nin geçtiğimiz günlerde test atışı yapmak amacıyla S-400 füze savunma sistemlerini Sinop’a sevk ettiği iddia edilmişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki