A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

Gündem''Ya Meclis Başkanı Ya Bakan İstifa Edecek''

”Ya Meclis Başkanı Ya Bakan İstifa Edecek”

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde basın toplantısı düzenledi.

Gündeme yönelik açıklamalarda bulunan Öztrak, “Sedat Peker’den 10 bin dolar maaş alan siysetçi” iddiası üzerinden hükümeti eleştirdi.

‘İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun görevini yaparken öğrendiği bu ismi savcılara bildirmeyerek suç işlediğini’ savunan Öztrak, şöyle konuştu:

“YA MECLİS BAŞKANI YA BAKAN İSTİFA EDECEK”

Meclis Başkanı, meclisin itibarını korumak zorundadır. Yapılacak iş bellidir. Ya Meclis Başkanı’na cevap vermeyen atama bakan istifa edecek, ya da atama bakanın cevap vermediği Meclis Başkanı istifa edecektir.

Sonunda görev, kavgalı evin mensubu suç örgütünün elebaşına düştü. Kavgalı ittifakın bu ülkeyi ne hale getirdiğine bakın. Milletimiz rüşvet alan siyasetçinin kim olduğunu suç örgütü elebaşından öğrenmek için bekliyor. Olur mu öyle şey?

“Cumhurbaşkanlığı makamında oturan Erdoğan da kendi atadığı İçişleri Bakanı’nı yanına çağırıp ‘Kim bu mafyadan maaş alan siyasetçi’ diye sormadı. Meclis Başkanı, milletvekillerini töhmet altında bırakan bu bakanı çağırıp, ‘Bu siyasetçi bir milletvekili mi?’ diye soramadı.”

TBMM Başkanı Şentop’un iddianın hedefindeki siyasetçinin açıklanması için yaptığı çağrıların yanıtsız kaldığını vurgulayan Öztrak, “Meclis Başkanı, Meclis’in itibarını korumak zorundadır” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki