‘Yatırım Adası ne durumda?’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Trabzon’u konuştu. 

Plan Bütçe Komisyonunda İYİ Parti Grubu adına söz alan Örs, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bütçe görüşmelerinde  Bakan Mustafa Varank’a vaatlerini hatırlatarak, Arsin’de yapılacak  olan Trabzon Yatırım Adası’nı sordu. 

Yaptığı konuşmada Trabzon’un çözülemeyen bir çok sorunu olduğunu belirten Milletvekili Hüseyin Örs, “Bütçe görüşmeleri sırasında bir milletvekili arkadaşımız, Trabzon’la ilgili, “Trabzon her şeyi almış.” gibi bir ifade kullandı. Ben Trabzon milletvekiliyim, Sayın Bakanımız da Trabzonlu ama Trabzon’un çözülemeyen birçok problemi var. Kabinenin dörtte 1’i Trabzonluydu ama hâlâ da bizim yıllardır mega vaat olarak verilen Güney Çevre Yolu Projemiz tozlu raflarda duruyor.” dedi. 

Konuşmasının devamında, Bakan Varank’a Yatırım Adası vaadini hatırlatan Örs, şu ifadelere yer verdi, “Hazır Sayın Bakan buradayken, Trabzon’da yatırım adası yani Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesinde durum nedir onu sormak istiyorum. Çünkü Trabzon için elzem olan, olmazsa olmaz olan bir proje bu. Trabzon’un Arsin ilçesinde bulunan bir alanın Trabzon Yatırım Adası Endüstri Bölgesi ilan edilmesine ilişkin bir karar 24 Ağustos 2019’da resmî gazetede yayınlanarak yürürlüğü girmişti. Bu projeyi siz de vaat ettiniz, sizden önce Sayın Cumhurbaşkanımız da vaat etti. AK PARTİ’nin Trabzon’daki en büyük vaatlerinden. Billboardları süsleyen, gazete ilanlarında yer alan, AK PARTİ’nin Trabzon’daki girmiş olduğu bütün seçim kitapçıklarında yer alan bir proje bu ve Trabzon için de olmazsa olmaz olarak nitelendirdiğimiz bir proje. Bu  bu projeyle ilgili altyapı ve dolgu ihalesinde durum nedir, bunun için bir ödenek ayrılabilir mi? Çünkü Trabzon’un böyle bir talebi var. Daha önce sizlerin Trabzon’da vermiş olduğu bazı vaatler; mesela “Sürmene, Çamburnu’na bir tane tersane kuracağız.” gibi. Önce 2 bin kişi, sonra 3 bin kişi, bir ara da 5 bin kişiye kadar çıkmıştı ama bugün o vaadiniz sadece billbordlarda ve Google’a girdiğiniz zaman seçim broşürlerinde kaldı; öyle bir istihdam yok.” ifadelerini kullandı. 

Yatırım Adası ile ilgili beklentinin büyük olduğunu vurgulayan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Dr. Hüseyin Örs, “Trabzon’da bu yatırım adasıyla ilgili özellikle istihdam açısından çok büyük beklenti var. Sizler de bunu ifade ederken ilk 1’inci etapta 7 bin kişiye daha sonra da 15 bin kişiye istihdam sağlanacağını söylemiştiniz. Bununla ilgili son durum nedir? Ne zaman başlanacak? Tersane gibi askıda kalmayacak. sözünü sizden duymak istiyorum.” diyerek sözlerini tamamladı. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Yatırım Adası ne durumda?’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!