A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Yeniçağ Gazetesi Yazarı Murat İde Gözaltına Alındı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in basın danışmanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde, 2015 yılında yazmış olduğu bir yazı sebebiyle gözaltına alındı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde, 2015 yılında yazmış olduğu bir yazı sebebiyle gözaltına alındı. İde, resmi Twitter hesabı üzerinden “2015’deki yazı, 2018’de açılmış dava. Ve Giresun’da gözaltı. Ama hakikaten ayıp oluyor” ifadelerini kullandı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı ve Yeniçağ gazetesi yazarı Murat İde, partinin programı için gittiği Giresun’da kaldığı otelde gözaltına alındı. 

Murat İde, Twitter hesabı üzerinden şu paylaşımı yaptı:

“2015’teki bir yazı. 2018’de açılmış dava. Ve Genel Başkan’ın programı için geldiğim Giresun’da, otelden GÖZALTI. Yer belli, yurt belli, ekrandan-gazeteden göz önündesiniz, ama ARANIYORSUNUZ.. Olsun ! Polis de bizim, savcı da:) Ama hakikaten ayıp oluyor.”

murat ide
reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1

Son Eklenenler

1 Haftada 29 Sağlık Çalışanı Hayatını Kaybetti

Son bir haftada 29 sağlık çalışanı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Pandeminin başından bu yana yaşamını yitiren toplam sağlık çalışanı sayısı 212'ye yükselmiş oldu.