MÜŞTERİ DEĞİL, ÜNİVERSİTELİYİZ!…

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Karadeniz Teknik Üniversitesi Öğrenci Kolektifleri, yemekhane fiyatlarına gelen yüzde 22’lik zamma tepki gösterdi.

IMG 20220324 WA0022

Yemekhanelerin öğrencilere yemek sağlamak yerine kar odaklı bir anlayışa getirildiğini kaydeden üniversiteliler “Yemekhanede gerçekleştirilen son zamlar; yemek hakkımızın gaspına yol açmaktadır. Bizler müşteri değil, üniversiteliyiz ! Nitelikli eğitim, beslenme hakkımız!” sözlerini kullandılar

KTÜ Öğrenci Kolektifleri, Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde yemekhanelere gelen yüzde 22,5’luk zamma karşı basın açıklamasında bulundu. 4 liralık yemek ücretinin 4,90’a çıkarılmasının öğrencilerin yaşam koşullarını iyice zorlaştırdığı ifade edildi. KTÜ Öğrenci Kolektifi adına Sude Cihan’ın okuduğu basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

KAR ANLAYIŞI VAR!

“2022 yılının başından beri yaşadığımız ekonomik krizin sonucu olan hayat pahalılığı sebebiyle dışarıda bir öğün yemek tüketebilmek üniversiteliler için neredeyse imkansız hale gelmiştir, zira 850tl’lik Kredi/burs ile bir bireyin barınma,beslenme gibi temel ihtiyaçlarının tamamının 2022 Türkiye’sinde karşılanması mümkün değildir.Bir üniversiteli olarak –üniversitenin kamusal bir alan olmasından kaynaklı – kampüsün dışına kıyasla çok daha ucuza ulaştığımız yemek, bizler için gün geçtikçe daha da kıymetlenmektedir. Ancak kamu-özel işbirliği ile yürütülen yemekhanemiz, bizlere ücretsiz ve yenilebilir yemek üretmek yerine kar odaklı bir anlayışı sürdürmeye devam etmektedir.

IMG 20220324 WA0023 3

BU YÜK BİZE YÜKLENEMEZ

Bu şartlar altında hayatımıza ve öğrenim hayatımıza devam etmeye çalışırken, yemekhanede gerçekleştirilen son zamlar; yemek hakkımızın gaspına yol açmaktadır. Söz konusu bu gasp, dolaylı olarak eğitim hakkımızı da zedelemektedir; bir bütün olarak değerlendirilmesi gereken eğitim hakkımız, açlık gibi çok temel, insani bir sebepten dolayı baltalanmaktadır. Krizin sebebi olmamamıza rağmen sırtımıza yüklenen bu yük bizim değildir!

ZAMLAR GERİ ALINSIN

Tüm bu yukarıda saydığımız sebepler neticesinde KTÜ Öğrenci Kolektifi olarak, üniversitemizde bir imza çalışması yürütmüş ve bu elzem konuda yoğun bir kamuoyunun varlığını; topladığımız imzalı dilekçelerle rektörlüğe iletmiş bulunmaktayız. Üniversitemiz rektörlüğünden, yemekhane zamlarının geri alınmasını ve yemekhanemize akşam öğününün de eklenmesini talep etmekteyiz. Bizlerin üniversiteliler olarak; günümüzün çoğunu geçirdiğimiz kampüslerimizde, sağlıklı ve ucuza beslenmeyi talep etmesi kadar doğal bir şey yoktur. Buradan bir kez daha sesleniyoruz;

Bizler müşteri değil, üniversiteliyiz ! Nitelikli eğitim, beslenme hakkımız!

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
MÜŞTERİ DEĞİL, ÜNİVERSİTELİYİZ!…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!