TANJU ÖZCAN’A İHRAÇ TALEBİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP’de, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildi.

Tanju Ozcan

Zaman zaman yaptığı çıkışlarla kamuoyunda gündem yaratan ve de özellikle Suriyeli sığınmacılar hakkında aldığı kararlar ve açıklamalar ile bir kesimin takdirini bir kesimin ise eleştirilerini alan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, dün yapılan CHP MYK toplantısında alınan karar doğrultusunda, kesin ihraç talebi ile Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın “kesin ihraç” istemiyle “tedbirli” olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiğini açıkladı. 

Torun, açıklamasında şu bilgileri verdi:

Tanju Ozcan edited

“Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan tarafından, bir süredir ortaya konulan tutum ve davranışlar Genel Merkezimiz tarafından hassasiyetle takip edilmektedir. Tanju Özcan bu kapsamda Genel Merkezimiz tarafından pek çok kez sözlü olarak uyarılmıştır. Ayrıca, bir kadın hemşehrisi ile ilgili anısını anlatırken kullandığı ifadeler nedeniyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş ve ‘uyarı’ ile cezalandırılmıştır. Tanju Özcan’ın ‘uyarı’ cezasının ardından, 16 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen Bolu Belediye Meclisi Toplantısında bir kadın belediye meclis üyesi ile girdiği diyalog, cinsiyetçi yorum ve sözleri Merkez Yönetim Kurulumuzun 13 Haziran 2022 tarihli toplantısında, kapsamlı olarak değerlendirilmiştir. Bu kapsamda; Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın parti sorumluluğu ile bağdaşmayan tutum ve davranışları nedeniyle, ‘kesin ihraç’ istemiyle ‘tedbirli’ olarak Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmesine oy birliği ile karar verilmiştir.”

BİLECİK BELEDİYE BAŞKANI ŞAHİN CHP’DEN İHRAÇ EDİLDİ

Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin de Yüksek Disiplin Kurulu kararı ile CHP’den ihraç edildi. Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Şahin’in kesin ihracına oyçokluğu ile karar verildiğini açıkladı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TANJU ÖZCAN’A İHRAÇ TALEBİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!