Akşener’den Boğaziçi öğrencilerine: ”Terörist kulübe hoş geldiniz”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile görüşen İYİ Parti lideri Meral Akşener, Boğaziçi gündemiyle ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Akşener, “Dün itibarıyla gencecik, Türkiye’nin en iyi okullarından birini kazanmış o gençleri dinlemek yerine, ne söylemek istediklerini anlamak yerine onlara terörist dedi. Ben bu genç arkadaşlara bu “terörist kulübe hoş geldiniz” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ile parti genel merkezinde bir araya geldi.

Ziyaret sonrası Akşener ve Babacan ortak açıklamalarda bulundu. Her iki Genel Başkan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yeni anayasa çıkışının yanında Boğaziçi Üniversitesi’nde yaşananları da değerlendirdi.

Akşener, Erdoğan’ın gençleri dinlemek yerine “terörist” dediğini ifade ederken, Babacan ise, iktidarın “haftanın düşmanı listesi” olduğunu ve bu yeni düşman olarak Boğaziçili öğrencileri seçtiğini belirtti.

Akşener, Boğaziçi gündemiyle ilgili şunları söyledi:

“Sınavlarda yüzde 1’lik kesimde bulunan, Boğaziçi Üniversitesi’ni kazanmış bu çocuklar orada okuyorlar. “Hocasıyla öğrencisiyle biz bu arkadaşı istemiyoruz, kayyum” denildi. Şimdi fikirlerini söylediler ve dün itibarıyla Boğaziçi Üniversitesi öğrenciler terörist oldu. Kimin tarafından? Bu ülkenin cumhurbaşkanı tarafından. Bunu çok yanlış, sakıncalı bulduğumu ifade etmek isterim.

Ama o gençlere de bir sözüm var. 31 Mart’a giderken çiftçilere Sayın Cumhurbaşkanı terörist dedi. Esnafa, kendi partisine oy vermeyen kişilere terörist dedi. Biz siyasilere zaten dedi. Dün itibarıyla gencecik, Türkiye’nin en iyi okullarından birini kazanmış o gençleri dinlemek yerine, ne söylemek istediklerini anlamak yerine onlara terörist dedi. Ben bu genç arkadaşlara bu “terörist kulübe hoş geldiniz” diyorum.”

YENİ ANAYASA

Yeni anayasa gündemine de değinen Akşener, “Yeni anayasayla ilgili Erdoğan’dan sonra takip ettim herkes başka bir şey söyledi. Meclis Başkanı başka söyledi, Bahçeli Başka söyledi, en minik ortak Perinçek çok başka bir şey söyledi. Burada yeni Anayasa gibi bir anlatım var. Bugün Sayın Cumhurbaşkanının yaptığı işler eski sisteme göre hukuk dışı. Sıfırdan Anayasa yapmak gibi bir iddia ise bu ikinci cumhuriyetin kuruluşudur ki bununla ilgili bir bilgi almamız gerek,” dedi.

“UYMAYACAKLARI BİR ANAYASA YAPMANIN NE ANLAMI VAR”

Ortak açıklamada Ali Babacan ise şunları söyledi:

“Şu andaki yönetim mevcut AYM’nin kararlarını görmezden gelebiliyor. Bir AYM diyor ki kararlara uyulmalıdır. Bu nede demek, şu anda AYM’nin kararlarına uyulmuyor demek. Geçenlerde yaşadık AYM bir karar aldı alt mahkeme uymam dedi. Erdoğan da hak verdi. Bunlar bu gücü nereden oluyor onu da görmüş olduk. Zaten uymadığınız bir metni değiştirmenin ne anlamı var.

Türkiye’de şu an derin bir işsizlik sorunu var. Ev gençleri diye bir sorun var. Yoksulluk intiharları var, gelir dağılımı iyice bozuldu. Hükümetin yapması gereken bunlara özüm üretmek. Biz yapıyoruz bunu. Uymayacakları bir anayasa yapmanın ne anlamı var. Şu iktidar ortakları bir kendi aralarında anlaşsınlar ne isteyip istemediklerine bir karar versinler. Bakın ilk soru anayasadan geldi, istedikleri de bu vatandaşın derdi unutulsun. Önce biraz çalışma görmemiz lazım gündem değiştirme oyunlarına düşmemem. Bizim çalışmamız sistem değişikliğine yönelik. Sıfırdan bir anayasa çalışmıyoruz.

İktidarın haftanın düşmanı listesi var. İç siyasette görüntüyü kurtarmaya çalışıyorlar. Bizim kutsallarımız vardır. Ancak küçük bir konuyu ele alıp onun üzerinden bir propaganda kampanyası başlatmak bunun üzerinden geçlerimizi şeytanlaştırmak yanlış. Gerçek çözüm istiyorsak siyasete başvurmalıyız. Polis devlet şiddetine karşıyız.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Akşener’den Boğaziçi öğrencilerine: ”Terörist kulübe hoş geldiniz”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!