Alkol Satışı Yasaklandı

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Türkiye genelinde alkol satışının yasaklanması bazı kısımlardan tepkilere yol açtı. İçişleri Bakanlığı’nın kararı ise Tekel Bayilerine tebliğ edildi.

Türkiye’de desteksiz tam kapanma bugün saat 19:00 itibariyle başlıyor. Yasak başlamadan önce tekel bayilerinin alkol satışı genelge olmadan hukuksuz bir şekilde yasaklandı. Barış Yarkadaş, Gazete Damga’daki köşe yazısında uygulamanın keyfi olduğunu belirterek, bir belge paylaştı. Polisin TEKEL bayilerine imzalattığı belgeyi yayımlayan Yarkadaş, “Artık bırakın hukuku, kanun devleti bile değiliz” dedi.

Yarkadaş’ın yazısı şu şekilde;

“AKP’nin koronavirüse karşı verilen mücadeleyi bahane ederek TEKEL bayilerinin içki satışını yasaklaması, anayasanın yaşam ve beslenme hakkının ihlal edilmesidir. Temel hak ve özgürlükleri ancak kurum içinde yayımlanacak ve uygulanacak bir yöntem olan “genelge” ile ortadan kaldırmak, kanun devletine de “elveda” demektir.

AKP işte bu baskıcı ve zorba anlayışı yüzünden tarihe karışacak, halkımız AKP’nin yarattığı açlık ve yoksulluktan dolayı 1 TL’lik ucuz ekmek kuyruklarında beklemekten kurtulacaktır.

“Sıcak ekmek” yemek herkesin hakkıdır ve öyle de olacaktır. Umudunuzu koruyun ve diri tutun… Türkiye AKP karanlığından ilk seçimde kurtulacaktır.”

New Project 73 2

Aybaş: Belgeyi İmzalamayın

Polisin imzalattığı belgeyi sosyal medya hesabı üzerinden paylaşan Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, ”İçki satışının yasağı tekel bayilerine tebliğ edilmeye başladı. Hiçbir meslektaşım bu tebliği imzalamasın. İmzadan imtina etme hakkınız anayasal haktır. Belge var mı diyenlere işte belge ektedir” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Alkol Satışı Yasaklandı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!