‘Ankapark’ı tahliye edin’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankapark’ın geri alınması için harekete geçti.

2018 yılında işletmesi özel bir şirkete verilen ve maliyeti 750 milyon dolar olarak açıklanan Ankapark’ın geri alınması adına ABB harekete geçti. Yapımından bu yana büyük tartışmaların meydana geldiği Ankapark, 2018 yılında beşinci defa özel bir işletmeciye devredilmişti.

Kaymakamlık Yolu ile Tahliye

Ankara Büyükşehir Belediyesi de bu kapsamda son ihtarını yaparak atıl durumda olan tesisin 30 gün içerisinde teslim edilmesi gerektiğini, edilmediği durumda kaymakamlık yolu ile tahliyesinin gerçekleştirileceğini aktardı.

Hizmete Açıldı, 7 ay Sonra Kapandı

Ankapark1

İşletmeye açılmasının ardından 7 ay sonra parkı hizmete kapatan şirketin 30 Nisan’da ödemesi gereken yaklaşık 27 milyon TL’yi ödememesi neticesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi, sözleşmenin 15. maddesi gereğince 90 günlük fesih ihtarı çekti. İhtar karşısında ödeme yapmayan şirketin teminat mektuplarının karşılığı olarak yatırdığı 26 milyon 400 bin TL, ABB tarafından gelir olarak yazıldı.

30 gün içerisinde işletmecinin Ankapark’ı tahliye etmemesi durumunda 2886 sayılı kanun 75. maddesi gereğince kaymakamlık yolu ile tahliye yoluna başvurulacak. Ankara Büyükşehir Belediyesi kaynaklarından edinilen bilgiye göre Ankapark’ın en güzel şekilde değerlendirilmesi için akıbetine sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, meslek odaları ve yurttaşların fikri alınarak ortak akılla karar verilecek.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
‘Ankapark’ı tahliye edin’

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!