A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemBerat Albayrak'ın Varlık Fonu'ndaki Görevine Son Verildi

Berat Albayrak’ın Varlık Fonu’ndaki Görevine Son Verildi

Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut'un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu'ndan ayrıldıkları duyuruldu.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu’ndan ayrıldıkları duyuruldu. Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Yatırım Ofisi Başkanı Ahmet Burak Dağlıoğlu atandı.

İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifa eden Berat Albayrak ile Arda Ermut’un Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu üyelikleri sona erdi. Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine Ahmet Burak Dağlıoğlu Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından atandı.

Varlık Fonu Yönetim Kurulu, Yönetim Kurulu Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında bugün saat 17.00’de toplanacak. 

Dün imzalanan mutabakat ile Türkiye Varlık Fonu ve Katar Yatırım Otoritesi, Borsa İstanbul’un yüzde 10’luk payının Katar Yatırım Otoritesi’ne devri için anlaşmıştı.

Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu en son 22 Ekim’de toplandı.

Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Ahmet Burak Dağlıoğlu istifa eden Arda Ermut gibi bu göreve atanmadan önce Yatırım Ofisi Başkanı olarak görev yapıyordu.

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkan Yardımcısı Ahmet Burak Dağlıoğlu, Nisan ayında Alternatif Bank ve Commercial Bank’ın katkılarıyla Katar’ın başkenti Doha’da düzenlenen etkinlikte Katarlı yatırımcılar, portföylerinde Türk startupları barındıran girişim sermayesi fonlarıyla görüşmüştü. Dağlıoğlu, burada yaptığı konuşmada, “”Türkiye’de yerleşik Katarlı şirketlerin doğrudan yabancı yatırım hisselerinin toplam değeri ise 5,5 milyar dolar seviyesine ulaştı” demişti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki