Çalık: “Ucuz Whatsapp Kahramanları Var”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Halk TV’de konuk olduğu Fatma Nur Ak’ın canlı yayın programında deprem dönüşümü konusunda uyarılarda bulundu.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Halk TV’de konuk olduğu Fatma Nur Ak’ın canlı yayın programında deprem dönüşümü konusunda uyarılarda bulundu. Gürpınar Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm süreci hakkında da önemli bilgiler veren Çalık, deprem gerçeğinin kaçınılmaz olduğunu hatırlatarak, “Kentsel dönüşümü KİPTAŞ işbirliğiyle gerçekleştireceğiz” dedi.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Halk TV’de yayımlanan Fatma Nur Ak’ın programına konuk oldu ve Gürpınar Siteler Bölgesi 1.Etap Kentsel Dönüşüm sürecine ilişkin önemli bilgiler verdi. Programdaki konuşmasına 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutlayarak başlayan Çalık, insan hayatının siyaset üstü düşünülmesi gereken bir kavram olduğunu belirtti. Konuşmasının devamında KİPTAŞ işbirliğiyle kentsel dönüşümü bir an önce gerçekleştireceklerini dile getiren Çalık, “Biz burada dönüşümü gerçekleştirmek için 2014 yılından beri mücadele ediyoruz. Benim tek derdim var, o riskli yapılarda komşularımızı oturtmamak. Bölgede bulunan yapılar, depreme ihtiyaç duymadan yıkılabilecek kadar dayanıksız. Ben rica ediyorum, bütün Beylikdüzü Belediyesi Meclis üyelerine sesleniyorum gelin insan hayatı üzerinden siyaset yapmayın.” ifadelerinde bulundu.

”Daya Dayanıklı Bir Kent İnşa Etmek İçin Çabalıyoruz”

Başkan Çalık, İstanbul’da depremin kaçınılmaz bir gerçek olduğunu aktararak sözlerine şöyle devam etti: “Beylikdüzü’nde 1999 yılı öncesi yapılan stoklarda korozyona uğramış ciddi bina stoklarımız var. Depremin şiddeti binanın dayanma gücünü çok etkiyor. Biz istiyoruz ki kenti dayanıklı hale getirelim. Gerek pandemiye karşı gerekse afetlere karşı insanların sosyal, kültürel hayata katılımı açısından daha dayanaklı bir kent oluşturma gibi bir çabamız var.”

”İnsan Üzerinden Siyaset Yapılamaz”

Çalık, bundan sonra izlenecek yol konusundaki soru üzerine, “Bir binayı yıktık ikinci binayı yıkacağız. Hemen ruhsat sürecine başlayacağız. Uzlaşan vatandaşlar KİPTAŞ protokollerini imzalayacak, uzlaşmayanlar için ise yasanın tarif ettiği hususlar var. Acil kamulaştırma da bunlardan bir tanesi. Biz bu kentsel dönüşüm sürecini hayata geçireceğiz. Burada insan hayatı söz konusu. İnsan hayatının olduğu yerde siyaset yapmasın hiç kimse. İnsan hayatını kurtarmadın mı yaptığın diğer işlerin hiçbir kıymeti yok. İnsan hayatı üzerinden siyaset yapılmaz.” değerlendirmesinde bulundu.

”Ucuz Whatsapp Kahramanları Var”

Başkan Çalık, kentsel dönüşüm için canla başla çalıştıklarını belirterek “Gürpınar’da kentsel dönüşüm sürecini sağlıklı yürütmek adına çözüm ofisini kurduk. İnsanlara bunu anlatmaya gayret ediyoruz. Üzüldüğüm bir nokta var, yerel siyaset yine durmuyor. Vatandaşlarımızın kafası karıştırılıyor. Protokol imzalamayın, size avukat desteği sağlayacağız gibi WhatsApp gruplarında ucuz WhatsApp kahramanları var. Bütün toplantılarıma davet ediyorum kendilerini. Gelin bu işe birlikte çözüm bulalım. Bu sadece benim sorumluluğum değil. Ben göçük altında vatandaşlarını aramak isteyen bir belediye başkanı olmak istemiyorum. Gelin bu çözümün bir parçası da siz olun.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çalık: “Ucuz Whatsapp Kahramanları Var”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!