Cem Gürdeniz’in eşi Rengin Gürdeniz: Mavi Vatan’ın babasına da elektronik kelepçe takmaya geldiler!

wNjjQCDS_400x400
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bildiride imzası bulunan emekli Tümamiral Cem Gürdeniz’e elektronik kelepçe takılacağı öğrenildi. Rengin Gürdeniz, “Az evvel Mavi Vatan’ın babasına da kelepçe takmaya geldiler. Evde bulamadıkları için yarın tekrar geleceklerini söylediler” dedi.

104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi‘yle ilgili yayınladığı bildiride imzası bulunan, ‘Mavi Vatan‘ kavramının isim babası olarak bilinen Cem Gürdeniz‘in eşi Rengin Gürdeniz kişisel Twitter hesabında bir paylaşımda bulundu.

Söz konusu bildiriye ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 10 emekli amiral ile ifadeye çağırılan 4 emekli amiral, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı. Ardından emekli amirallere il dışına çıkmamaları için elektronik kelepçe takılmaya başlanmıştı.

Elektronik kelepçe takılan isimlerden biri olan Atilla Kıyat da “12 yılı amiral olarak, 43 yıl üniformamı şerefle taşıdım. Kıbrıs gazisiyim. Bugün elektronik kelepçe takılan bacağımın utancı bana ait değil. 80 yaşıma kadar kelepçe takılamayan ve ölünceye kadar da hiçbir gücün kelepçe takamayacağı beynimin onuru ise bana ait” tepkisini göstermişti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir