A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemCHP'den Erdoğan'a: ''Bizde tek adam, adamcağız yok. İnsan gibi insan var''

CHP’den Erdoğan’a: ”Bizde tek adam, adamcağız yok. İnsan gibi insan var”

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na iyönelik “adamcağız” ifadesini eleştirerek, “Bizden tek adam çıkmaz. Bizim Genel Başkanımız Anayasa Mahkemesi’ne kendi istediği üyeyi ışınlamaz. Bizde tek adam yok, adamcağız yok. Bizde insan gibi insan var” yanıtını verdi.

Öztrak, Erdoğan’ın, “Kapanan şirket, dükkan yok” açıklaması için de “Erdoğan, sarayından çıktığında, zırhlı makam arabasına atlayacağına, herhangi bir caddeye, herhangi bir sokağa çıksa, beş dakika dolaşsa, boş dükkânları ve kapanan işyerlerini görecek. Erdoğan sarayına kapandı” dedi.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında parti genel merkezinde açıklamalarda bulundu.

Bizde tek adam, adamcağız yok. İnsan gibi insan var

Erdoğan’ın “CHP’de tek adamcağız siyaseti işliyor” demesine ise Öztrak, “Anlaşılan Erdoğan, tek adam unvanından çok sıkılmış kendine ortak arıyor. Bizden tek adam çıkmaz. Bizim Genel Başkanımız Anayasa Mahkemesi’ne kendi istediği üyeyi ışınlamaz. Bizim genel başkanımız TBMM’yi, milletvekillerini vesayet altına almaya kalkmaz. Bizim genel başkanımız seçimde kaybettiğinde mızıkçılık yapmaz, tarafsızlık yemini edip partisinin kongrelerine katılmaz, önüne gelene ‘terörist’ iftirası atmaz. Bizde tek adam yok, adamcağız yok. Bizde insan gibi insan var” karşılığını verdi.

Öztrak, açıklamasında şunları söyledi :

 ”Aşı tedariki adeta Yalan Rüzgarı dizisine döndü. Hükümet, geçtiğimiz yıl aralık başında, bu yıl ocak ayı sonuna kadar 40 milyon doz aşının getirileceğini taahhüt etti. Şubat sonuna kadar ise 50 milyon doz aşı gelmiş olacaktı. Bu hafta sonuna kadar sadece 3 milyon dozu gelmişti. Geçtiğimiz cuma, AK Parti Genel Başkanı, nasip olursa hafta sonunda ikinci parti aşının geleceğini, beklentisinin 10 milyon doz olduğunu söylemişti. Bugün ikinci partide gelen aşı 6,5 milyon doz. Bu gelene ikinci partinin ilk dilimi adını koydular. Ocak ayı sonundayız. Bugün gelenlerle, gele gele 9,5 milyon doz aşı geldi. Ne söylenen takvim tuttu, ne de aşı sayıları… ‘Nasip, beklenti’ gibi sözcüklerin arkasına sığınan sarayın kibirlisi, millete kesin bir aşı takvimi veremiyor. Çin’deki aşı firmasıyla imzalanan bir sözleşme var ise, tedarikteki bu gecikmelerin, bu belirsizliğin sebebi nedir?

Bunun nedenini millete açıklamak zorundasınız. BioNTec-Pfizer aşıları, yani Alman aşıları ne zaman gelecek? Sağlık Bakanı 1,5 milyon doz Alman aşısının, ocak ayında geleceğini söylemişti. O aşılardan da hala haber yok. Ne oluyor bu aşılara? Bir türlü gelemeyen Çin aşılarına ne kadar ödendi? Alman aşısı için ne kadar ödenecek? Bunları öğrenmek istiyoruz. Ama salgın verilerinde olduğu gibi, aşı tedarik sürecinde de karartma uygulanıyor.

Gerçekler milletten saklanıyor. Ülkeyi yönetme kapasitesini tamamen yitiren, ülkeye acemi şoförler gibi patinaj yaptıran, milleti zor gününde yapayalnız bırakan Saray, aşıda da adaleti yok etti. Bir kural varsa uygulanmak için vardır. Eğer gelen ilk aşı sağlık çalışanlarına ve 80 yaş üstüne yapılacaksa, bu uygulanmak zorundadır. AK Parti’nin MKYK üyelerinden, Belediye Meclis üyelerine kadar gerekli hiçbir kriteri taşımayanlar aşılanmaya başladıysa, üniversite hastanelerinde, torpilli aşı listeleri ayyuka çıktıysa, milletin aşı sırasına kaynak yapan yapana ise orada aşı adaletinden bahsedilemez. Millet kendini sahipsiz hisseder. Biz de milletimiz de bir an önce somut bir aşı tedarik planını bekliyoruz. Burada meydana gelecek her sapmanın, her uygulama hatasının sorumlusu Erdoğan’dır. Hesabın saray tarafından verilmesini bekliyoruz.”

Öztrak’ın açıklamalarını VİRA TRABZON Youtube kanalından izleyebilir ve ayrıca kanalımıza abone olabilirsiniz.

https://youtu.be/MmOKdYbW1is

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki