CHP’li Kayadan Çöp-Çamur-Çukur Söylemlerine Tepki; ”Bu Siyasetin Kimseye Faydası Yok”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, AKP’nin çöp, çamur, çukur söylemlerine tepki gösterdi. Kaya; “Cumhuriyet Halk Partisi dedelerimizin ve ninelerimizin canını, malını, namusunu düşman çizmeleri altında çiğnetmeyen yüce insanların kurduğu bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi bu toprakları bize vatan yapan bir partidir. Bu partiye hiç kimse çamur diyemez, çukur diyemez, çöp diyemez, iftira atamaz. Bunları reddediyoruz. Bu sözleri söyleyenlere iade ediyoruz” dedi.

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AKP İl Kongresi’nde, İl Başkanları Toplantısı’nda, eline mikrofon aldığı her yerde ve son olarak da partisinin grup toplantısında “Cumhuriyet Halk Partisi demek, çöp demek, çamur demek, çukur demek” dedi. Erdoğan’ın söylemlerinin kabul edilemez olduğunu söyleyen CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, “Siyaset bu değil. Siyaset dertlere derman olmak için yapılır. Bu dilden bu söylemlerden bıktık, usandık. Ülkemizin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’ne yönelik bu söylemleri reddediyoruz” dedi ve şunları ekledi;

SİYASET BU DEĞİL

“Bu ülkede 19 yıldır AKP iktidarı var. Milletimiz AKP’yi çıkıp Cumhuriyet Halk Partisi’ne iftira atsın diye iktidar yapmadı. Milletimiz pandeminin getirdiği sıkıntılar, ekonomik koşulların getirdiği sıkıntılar, yoksulluk, geçim derdi, esnafımızın sıkıntıları ile boğuşurken, çözülmesi gereken bunca sıkıntı varken ülkeyi yöneten ve bu dertleri çözsün diye ülkenin başına getirilen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı çıkıyor sürekli Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve muhalefet partilerine sataşıyor. Siyaset bu değil! Bu siyasetin ne memlekete ne millete hiçbir faydası yok.”

İŞÇİLERİMİZ GREV HAKLARINI KULLANMIŞTI

“Bundan bir müddet önce İstanbul Maltepe İlçe Belediyemizde, işçilerimiz anayasal hakları olan grev haklarını kullandılar ve bir grev yaptılar. Bu grev dolayısıyla orada kısa bir dönem çöpler toplatılamadı. Sağ olsun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Ekrem İmamoğlu hemen konuya müdahil oldu ve çöpler toplatıldı. Ama Sayın Cumhurbaşkanı orada bir grev olduğunu anlatmıyor, Cumhuriyet Halk Partisi çöp demektir deyip karalamaya çalışıyor.”

BİZ DE AYNI ŞEYİ Mİ YAPALIM?

“Elimdeki bu fotoğraf da Trabzon’un Maraş caddesinde yaklaşık 1-2 ay öncesine ait iki farklı nokta… Biz de bütün Türkiye’de AKP’nin yönettiği belediyelerin çöpleri toplayamadığını bu fotoğraflarla gelip oralarda mı anlatalım, siyaset bu mu? Kaldı ki burada grev yok ama Trabzon’un ana caddelerinden biri olan Maraş Caddesi’nde çöpler yığılmış. Sayın Cumhurbaşkanı bu görüntüleri de görün o zaman. Türkiye’nin her yerinden AKP’li belediyelerin yönettiği il ve ilçelerden böyle fotoğraflar toparlayalım önünüze mi koyalım? Siyaset bu değil Sayın Cumhurbaşkanı, siyaset bu değil AKP’li arkadaşlar. Siyaset memlekete millete hizmet sanatıdır. İftira atmaya, karalamaya çalışmak siyaset değildir.”

İFTİRALARI REDDEDİYOR, SÖYLEYENLERE İADE EDİYORUZ

“Cumhurbaşkanı çıkıyor, bu ülkeyi kuran, bu toprakları bizlere vatan yapan, Kuvayi Milliye’nin içinden süzülüp gelen Cumhuriyet Halk Partisi’ne çöp diyor, çukur diyor, çamur diyor. Bu sözleri asla kabul etmiyoruz. Yakışıksız buluyor, reddediyoruz. Cumhuriyet Halk Partisi dedelerimizin ve ninelerimizin canını, malını, namusunu düşman çizmeleri altında çiğnetmeyen yüce insanların kurduğu bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi bu toprakları bize vatan yapan bir partidir. Bu partiye hiç kimse çamur diyemez, çukur diyemez, çöp diyemez, iftira atamaz. Bunları reddediyoruz. Bu sözleri söyleyenlere iade ediyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
CHP’li Kayadan Çöp-Çamur-Çukur Söylemlerine Tepki; ”Bu Siyasetin Kimseye Faydası Yok”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!