A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

GündemCumhurbaşkanı Erdoğan, iki hafta sürecek 'kısmi kapanma'yı duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki hafta sürecek ‘kısmi kapanma’yı duyurdu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe’de gerçekleşen kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmi kapanmaya gidildiği açıkladı ve hedeflenen oranda iyileşme olmazsa devamında çok daha sert uygulamaların geleceği mesajını verdi. İlk iki haftalık kapanma yarın itibariyle başladığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan yeni corona virüs önlemlerini duyurdu. Bu kapsamda, hafta içi 19.00 ile 05.00 ile sokağa çıkılmayacak. 65 yaş üstü ve 18 yaş altına yeniden toplu taşıma kullanım yasağı geldi. Yeme içme hizmeti veren kafe, kıraathane, lokal, çay bahçesi, spor salonu, benzeri mekanlar faaliyetlerine bayram sonuna kadar ara verildi.

Erdoğan’ın açıklamaları şu şekilde: 

”Ramazan ayının ilk iki haftasında tedbirleri biraz daha sıkılaştırarak kısmı kapanma uygulanmasına geçiyoruz. Bu iki haftada hedefimize ulaşamazsak çok daha sıkı önlemler alınacaktır.  Hafta sonu sonu sokağa çıkma sınırlaması sürerken, hafta içi akşam 19.00 ve sabah 05.00 olarak güncellenmiştir. Zorunlu haller dışında şehirler arası seyahatlere izin verilmeyecek. 

65 yaş üstü ve 18 yaş altının şehir içi toplu taşıma araçlarını kullanma sınırlamasını yeniden getiriyoruz. Sınav sürecinde olan 8. ve 12. sınıflar ile okul öncesi hariç tüm kademeler uzaktan eğitimini sürdürecek.

Kamuda saat 16.00’da bitecek şekilde dönüşümlü ve esnek mesai yeniden yaygınlaştırılacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1
reklam 1
bayram tebrik2
reklam 1
reklam 1
reklam 1
reklam 1
reklam 1
reklam 1
reklam 1