A.Şefik Mollamehmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır.

GündemDışişleri Bakanlığı'ndan Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığı’ndan Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığı, Mısır, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi zirvesinin ardından yayımlanan bildiriyi bütünüyle reddettiklerini açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı, Mısır, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi zirvesinin ardından yayımlanan bildiriyi bütünüyle reddettiklerini açıkladı.

Kıbrıs Rum Kesimi’nde düzenlenen GKRY, Mısır ve Yunanistan üçlü zirvesi sonucu yayımlanan bildiri Dışişleri Bakanlığı tarafından reddedildi. Yazılı bir açıklama yapan Bakanlık, şu ifadeleri kullandı:

“Bu üçlünün önceki toplantılarından da artık alışılageldiği üzere, ülkemize karşı mesnetsiz itham ve iddialar içeren bildiriyi bütünüyle reddediyoruz. ‘Doğu Akdeniz’de barış, istikrar ve iş birliğini desteklemek’ amacını taşıdığı öne sürülen bu üçlü oluşum tarafından yayımlanan bildirilerin her seferinde ülkemizi hedef alması, bu ülkelerin asıl niyetlerini ortaya koymaktadır”

Açıklamada, Doğu Akdeniz’de gerçek bir işbirliğinin yalnızca Kıbrıs Türklerinin de olacağı ve kıyıdaş ülkeleri de kapsayacağı biçimde olacağını belirten açıklamada, hem Türkiye’nin haklarının hem de Kıbrıs Türklerinin haklarının korunmaya devam edileceği vurgulandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE…

TAKİPÇİLERİMİZİN BİLGİSİNE...

Serkan Balcı:”2010-2011’de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!”

Serkan Balcı:''2010-2011'de şampiyonluğu hak ettiğimizi tüm Türkiye biliyor!''

Karadeniz’de kafes balıkçılığına tepki

Karadeniz'de kafes balıkçılığına tepki