Etiket: Dışişleri Bakanlığı

Gündem

DIŞ POLİTİKADAKİ İLGİNÇ GELİŞMELER!…

*Türkiye’nin İsrail’e Büyükelçi Ataması *Suriye Basınından “Türkiye,...

Gündem

Çavuşoğlu-Dendias toplantısında büyük kriz!

Çavuşoğlu’ndan Yunan mevkidaşına sert tepki

Gündem

Dışiçleri Bakanı Çavuşoğlu: AB sözünü tutmalı

Dışiçleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun açıklamaları.

Gündem

Dışişleri Bakanlığı’ndan Türk Gemisindeki Aramaya Dair Açıklama

Dışişleri Bakanlığı, Avrupa Birliğinin (AB), İrini Operasyonu kapsamında Akdeniz’de Türk gemisinde gerçekleştirilen arama öncesinde Türkiye’nin rızasının istendiği yönündeki açıklamasına yanıt verdi.

Gündem

Dışişleri Bakanlığı’ndan Almanya’ya Tepki!

Dışişleri Bakanlığı’nın internet sitesinde Türkiye bandıralı “MV Roseline A” isimli kargo gemisinde Almanya askerlerinin izinsiz arama yapmasına ilişkin açıklama yapıldı.

Gündem

Dışişleri Bakanlığı’ndan Yunanistan’a Tepki

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı’nın Doğu Akdeniz’deki araştırmalar için kullandığı ifadelere Dışişleri Bakanlığı’ndan tepki geldi.

Gündem

Dışişleri Bakanlığı’ndan İsrail’e Tepki

Dışişleri Bakanlığı, yapmış olduğu yazılı açıklamada İsrail’in Ürdün Vadisi ve Doğu Kudüs için almış olduğu yıkım ve tahliye kararının saldırgan ve hukuk dışı olduğunu bildirdi.

Gündem

Dışişleri Bakanlığı’ndan Sert Tepki

Dışişleri Bakanlığı, Mısır, Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum Yönetimi zirvesinin ardından yayımlanan bildiriyi bütünüyle reddettiklerini açıkladı.

Gündem

‘Türklerin güvenliği tehlikede’

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Suudi Arabistan’da Türk mallarına boykot uygulamasının yanı sıra Türk vatandaşlarının can ve mal güvenliğinin de tehlikede olduğuna dikkat çekti.

Gündem

Dışişleri Bakanlığı AİHM’ye Tepki Gösterdi

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin (AİHM) Ermenistan’ın Azerbaycan’a gerçekleştirdiği saldırılar çerçevesinde Türkiye aleyhine yapılan ihtiyati tedbir başvurusuna tepki gösterdi.

Gündem

Dışişleri Bakanlığı’ndan Kırgızistan Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Kırgızistan’da parlamento seçimlerinin ardından yaşanan toplumsal olaylara dair yazılı bir açıklama yaptı.

Gündem

Dışişleri Bakanlığı’ndan Kanada Açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Kanada’nın insansız hava aracı (İHA) üretiminde kullanılmakta olan bazı ekipmanların Türkiye’ye satışının askıya alınması kararı için “Kanada’nın çifte standartlı yaklaşımının göstergesidir” açıklamasını yaptı.

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!