A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Ermenistan Azerbaycan’da Sivilleri Vurdu

ABD'nin duyurusu ile Azerbaycan ile Ermenistan geçici ateşkes üzerinde anlaşırken, Ermenistan anlaşmayı ihlal etmeyi sürdürüyor.

ABD’nin duyurusu ile Azerbaycan ile Ermenistan geçici ateşkes üzerinde anlaşırken, Ermenistan anlaşmayı ihlal etmeyi sürdürüyor.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev, Ermenistan’ın Azerbaycan’ın Berde kentine füzeler ile saldırdığını açıklarken, 4 sivilin öldüğünü ve 13 sivilin de yaralandığını belirtti.

Ateşkesi ihlal eden Ermenistan, yine sivillere saldırdı. Saldırı sonucunda 4 sivil hayatını kaybederken 13 sivil ise yaralandı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan’ın Terter, Berde ve Goranboy illerine füzeler ile saldırdığı duyuruldu.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hacıyev, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada çocuk ve kadınların da bulunduğu 13 sivilin yaralandığını, 4 sivilin ise hayatını kaybettiğini söyledi. Azerbaycan Başsavcılığı da saldırıda hayatını kaybedenlerden ikisinin kadın, birinin ise 7 yaşındaki kız çocuğu olduğunu açıkladı.

Ölü ve Yaralı Sayısı Artıyor

Resmi kaynaklardan yapılan açıklamalara göre saldırı sonucunda hayatını kaybedenlerin sayısı 21’e yükselirken, yaralı sayısı ise 70 oldu.

Bölgede arama kurtarma operasyonları sürüyor.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler