EŞE-DOSTA MAKAM ARACI KIYAĞI!

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

“Kamuda birden çok ballı maaş alan” yöneticileri ifşa etmekle öne çıkan, CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’dan yeni bir iddia daha…

Sansürlü raporda ortaya çıktı: Eski bakan eşine ve danışmanına makam aracı tahsis edilmiş

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2020 raporunda sansürlenen kısmını, Sayıştay Raporu ortaya çıktı. Belgeye göre bir bakan eşine, eski bakanlara ve bakan danışmanına kiraları, yakıt ve bakım giderleri de dahil olmak üzere makam aracı tahsis edilmiş…

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz, Sayıştay’ın 2020 Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2020 raporunda önemli bir bölümünün sansürlenerek yayınlandığını ortaya çıkardı. Yavuzyılmaz, taslak Sayıştay raporunda sansürlenen kısmı sosyal medya hesabından paylaştı.

SANSÜRLÜ RAPOR

Sayıştay’ın sansürlenen taslak metnindeki bilgilere göre eski bakanlara, bir bakan eşine ve bir bakan danışmanına usulsüz olarak makam aracı tahsis edilmiş. Üstelik bu araçların kiralama bedelleri, yakıt ve bakım giderleri de yine bakanlık bütçesinden karşılanmış.

Yavuzyılmaz, “Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2020 Yılı Sayıştay Raporu yayınlanırken, taslak raporda yer alan bu bulgu sansürlenerek rapordan çıkarılmıştır” ifadesini kullandı.

DENETÇİ TESPİT ETTİ

Taslak metinde Sayıştay denetçisinin bulgusu şöyle:

  • “Bakanlık tarafından, görevden ayrılan bazı Bakanlara ve görevden ayrılan bazı bakan eşine Bakanlığa ait; eski milletvekili olan bir bakan danışmanına ise kiralama suretiyle edinilen bir aracın bedelsiz tahsis edildiği, ayrıca bu araçların yakıt ve bakım gibi giderlerinin de bakanlık bütçesinden karşılandığı görülmüştür.”denildi.
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz: Tehlike git gide büyüyor

CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz,Kişisel sosyal medya hesabından çeşitli görsel ve belge paylaşarak; Şunları yazdı:

“Eski bir Bakan eşine, bir bakan danışmanına ve bazı eski bakanlara, usulsüz olarak makam tipi araç tahsis edildiğini belgeledik.Araç kiraları, yakıt ve bakım giderleri de Bakanlık bütçesinden ödeniyor. Kaynak: Aile, Çalışma ve Sosyal Hiz. Bakanlığı 2020 Sayıştay Taslak Raporu”
Resim
Resim

“Not: Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın 2020 Yılı Sayıştay Raporu yayınlanırken, Taslak Raporda yer alan bu bulgu sansürlenerek rapordan çıkarılmıştır.”

Resim

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
EŞE-DOSTA MAKAM ARACI KIYAĞI!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Vira Trabzon ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!