A. Şefik Mollametmetoğlu anısına...

"Gazeteciler,
gördüklerini, bildiklerini ve düşündüklerini samimiyetle yazmalıdır."

Gıda Haberleri Artık Sansürlenecek!

Yeni gıda yasası ile beraber "gıda güvenliği ve güvenilirliği hususunda tüketicide endişe, korku ve güvensizlik yaratan gerçeğe aykırı yayınlara para cezası" getiriliyor.

Yeni gıda yasası ile beraber “gıda güvenliği ve güvenilirliği hususunda tüketicide endişe, korku ve güvensizlik yaratan gerçeğe aykırı yayınlara para cezası” getiriliyor.

TBMM Genel Kurulu’nda süren görüşmelerde “Gıda, Tarım ve Orman Alanında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Teklifi” ile beraber sansürlere yeni bir halka eklenecek. Konuyla ilgili olarak düşüncelerini dile getiren CHP Genel Başkan Başdanışmanı Orhan Sarıbal, “Getirilen yasa teklifi ısrarla cezalandırmayı tercih eden bir düzenleme. Hileli gıdaları engellemeye dönük düzenlemelerin cezalandırılmasına kimse bir şey demez ama yasa teklifi muğlak ifadelerle gıdaya ilişkin haberlere büyük cezalar getiriyor. Bu yasa gıda haberlerine sansür yolunu açar” ifadelerini kullandı.

Basın ve yayın organlarına getirilecek olan cezanın, yasa teklifindeki en problemli maddelerden biri olduğunu belirten Sarıbal, “Bu düzenleme sansürü daha da arttıracak bir madde” diye konuştu.

reklam 1 scaled e1598636241256

Benzer Haberler

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

reklam 1
reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1 reklam 1

Son Eklenenler